Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-09-2016, 19:20   #34
dzemeuksis
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 1 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Eryk, moje obserwacje nie pokrywają się z Twoimi.

Cytat:
Tu się kreuje jakiś dziwny wyścig szczurów i sposób grania określający to, kto jest lepszy (to znaczy kto ładniej pisze) (...) bo każdy patrzy, żeby wszystko dobrze wyglądało literacko.
Przejrzyj przykładowo jednolinijkowce Anonima - tam padają często suche deklaracje typu "moja próbuje zrobić to o i to, a jak się nie uda to tamto i siamto" i nikt nie ma o to żadnych pretensji. U Clutterbane'a posty z reguły są bardziej rozbudowane i wysmakowane literacko, ale podobnie - nikt tam tego nie wymaga, samo wychodzi. Można by jeszcze wiele innych przykładów podawać.

Cytat:
Tu już nawet karty nie można normalnej zrobić, tylko z reguły trzeba pisać historię na kilka stron, a brak awatara wywołuje u niektórych zaburzenia dwubiegunowe, bo im immersję niszczy.
Ponownie: jedni tak, inni siak. Wiele rekrutacji polega na opisaniu postaci w kilku, czasem nawet jednym zdaniu. W skrajnych przypadkach wystarcza napisać "zgłaszam się". Zwykle jest to dokładnie opisane w ogłoszeniu rekrutacyjnym, więc nie ma niespodzianek typu: napisałeś historię postaci na stronę A4, ale wymagane były minimum dwie, więc odpadasz.

Cytat:
Poza tym to forum jest martwe, bo poza sesjami i forumowymi grami prawie nic się tu nie dzieje.
Za to sesji i rekrutacji jest w pytę, ludzie ciągle grają (w tym miesiącu już przeszło 3000 postów, z czego - jak sam zauważyłeś - lwia część to sesyjne). Czego nie mogę powiedzieć o żadnym z kilku for tego typu, które zdarzyło mi się obserwować, bądź nawet być zarejestrowanym.

Cytat:
Nowych użytkowników za bardzo nie przybywa
Znowu, jestem tutaj kilka lat i świeżego narybku obserwuję całkiem sporo.

Cytat:
do sesji dostaje się głownie elita (...) zamiast robić z tego jakiś elitarny klub dla snobów
Ale widziałeś że bywają wcale nierzadko rekrutacje skierowane wyłącznie dla początkujących? Takie coś w rodzaju warsztatów. Jakoś kłóci mi się to z tym, co napisałeś.

Podsumowując: to forum nie ma żadnej konkurencji obecnie i nie dzieje się to bez powodu. Owszem, ma największą i najprężniejszą społeczność, co przyciąga nowe osoby, ale jednocześnie ta największa i najprężniejsza społeczność nie wzięła się tu znikąd (co było pierwsze: jajko czy kura?). No i właśnie mnie ciekawi, co stanowi tzw. kill factor killer feature LI.
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala powstać po upadku.

Ostatnio edytowane przez dzemeuksis : 15-09-2016 o 20:47.
dzemeuksis jest offline