Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-09-2016, 10:32   #33
Avitto
Dział Fantasy
 
Reputacja: 1 Avitto ma wyłączoną reputację

Tak to już bywa w opowieściach, że co na końcu to zazwyczaj i na początku. Grubawy strażnik szybciutko zwlekł się z konia i ruszył na oględziny. Ślad ucieczki kobiety i ułożenie ciała mężczyzny sugeruje, że napad nastąpił od strony chlewika, za którym jednak żadnych śladów nie było. Przechodząc za wozownią Frederick wstąpił także do obory, w której znalazł kolejne ciało. Młody mężczyzna leżał na brzuchu obok sterty gnoju, którą widocznie przerzucał przed śmiercią. Tylko wideł nigdzie nie było. Nawet po obróceniu na plecy niełatwo było domyślić się jaki był powód jego zgonu. Brak ran sugerował jedynie, że w walce to on nie zginął. Pozostał jednak ślad na odsłoniętych plecach jak po ugryzieniu owada. Tylko znacznie większy. Według wyobraźni strażnika owad zostawiający taki ślad to musiałby być wielki jak chuj.

Colonsky wrócił na podwórze, spojrzał na ścieżkę z kobiecej krwi i opierając się o ogrodzenie spojrzał na ubłoconą rękę. Kończyna wyglądała na odciętą szybkim i wprawnym ruchem. Obok w błocie wygniecione były kręgi, jakby niedawno stały tam beczki. Kręgi zagęszczają się w prawym narożniku zagrody.

Tymczasem Adelmus rozprostował papier, na którym wymazana była węglem morda jakiegoś typa spod ciemnej gwiazdy. "Żywy lub martwy...z polecenia Jaśnie Pana Bojara Michaiła Wołgi...30 złotych koron" głosił tekst zamieszczony poniżej rysunku. Jak list gończy się tu znalazł po chwili stało się jasne.
- Ja takie listy rozwoziłem na wiosnę tego roku. W każdej wsi i zagrodzie miało być wiadome, tylko mało kiedy ktoś umie czytać. Jeździłem, czytałem, zostawiałem podobizny. - Asyłbiek pilnował koni i rozglądał się czujnie.

Test ryzyka
Frederick (50): 19 udany
Adelmus (50): 22 udany
Test obserwacji
Frederick (33): 17 udany
Test rozwiązywania problemu
Frederick (30-10=20): 36 nieudany
Test obserwacji
Frederick (33): 55 nieudany


 

Ostatnio edytowane przez Avitto : 21-09-2016 o 00:32.
Avitto jest offline