Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-05-2007, 23:23   #23
Almena
 
Almena's Avatar
 
Reputacja: 1 Almena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputację
Nie wiem, czy ktoś tu po cichu sugeruje, że sesje ‘autorskie’ są w jakiś sposób gorsze od tych, co mają znany i powszechnie stosowany „system” ?
Ja moją ‘nazwałam’ systemem autorskim ponieważ świat gry jest w sumie sklecony przeze mnie z różnych elementów z innych ‘fantasy’, nie jest to sesja „czysta” pod względem jakiegoś ‘systemu’ – ani to Młotek, ani Cyberpunk, ani Vampir, itd ale wszystkiego po trochu XD „System” mam zapewne podobny, lub taki sam jak większość MG w innych działach – ty też nie macie rzutów kostką, macie z reguły zwykły storrytellingJ
Nie ma sensu dzielić sesji na ‘autorskie’ i ‘systemowe’, bo tak naprawdę sesje są tu wszystkie podobne pod względem mechaniki, tyle że świat gry różny.
Może podzielimy sesje na te, co mają gryfy, co mają smoki, wampiry, działa plazmowe, krasnoludy i na te, co mają czołgi? XD

Działy są raczej po to, by oddzielić jakoś światy gry – cyberpunka od Młotka, itd., a jeśli ktoś ma wszystkiego po trochu i nie chce ograniczać się do konkretnego świata, a stworzyć coś własnego, robi ‘autorskie’.

Po co się licytować, który dział ma lepsze sesje?! Przecież jakość sesji nie zależy od systemu w jakim się ją prowadzi
 
__________________
- Heh... Ja jestem klopotami. Jak klopofy nie podoszają za mną, pszede mnom albo pszy mnie to cos sie dzieje ztecytowanie nienafuralnego ~Dirith po walce i utracie części uzębienia. "Nie ma co, żeby próbować ukryć się przed drowem w ciemnej jaskini to trzeba mieć po prostu poczucie humoru"-Dirith.
Almena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem