Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-05-2007, 14:22   #19
Harv
 
Harv's Avatar
 
Reputacja: 1 Harv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie coś
Ostatnio obejrzałem film "Romper Stomper" z Russelem Crowe'em w reżyserii Geoffrey'a Wrighta. Opowiada on o grupce skinheadów - neonazistów w Ameryce. Prowadzą oni dziki tryb życia, są całkowicie wolni, kradną, gdy chcą, kochają się ze swoimi dziewczynami gdy chcą i tłuką żółtych i gejów gdy chcą. Pojawia się wśród nich młoda dziewczyna, która zostaje wprowadzona w ich brutalny świat.

Film jest już trochę stary (1992) i oddaje w całkiem ciekawy sposób subkulturę skinów nawet bez tej neonazistowskiej otoczki - choć to ona stanowi główny temat filmu. To wrażenie wolności związanej z brakiem przyszłości i niekończącą się walką z przeciwnikami białej rasy jest dosyć ciekawe i według mnie, pomaga zrozumieć ludzi, którzy kierują się światopoglądem nazistowskim czy punkowym.

Romper Stomper to film poważny, mroczny i pełen przemocy. Tytuł oznacza (z tego co wiem) członka gangu huligańskiego, lub czynność skakania komuś po głowie w butach. Dosyć wstrząsający film, ale moim zdaniem warty obejrzenia.
 
Harv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem