Wątek: Cienie [+18]
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-10-2016, 16:16   #40
Vesca
 
Vesca's Avatar
 
Reputacja: 1 Vesca ma wspaniałą reputacjęVesca ma wspaniałą reputacjęVesca ma wspaniałą reputacjęVesca ma wspaniałą reputacjęVesca ma wspaniałą reputacjęVesca ma wspaniałą reputacjęVesca ma wspaniałą reputacjęVesca ma wspaniałą reputacjęVesca ma wspaniałą reputacjęVesca ma wspaniałą reputacjęVesca ma wspaniałą reputację
Poranek Samanthy

Zbudziła się.
Pierwsze co zarejestrowała, to bardzo nieprzyjemny ból karku. Telewizor zdążył się już dawno sam wyłączyć. Sam, nieco skołowana rozejrzała się po pomieszczeniu. Była w salonie. Nieco zmarznięta i obolała. Nie przywykła do sypiania na kanapie… Pamiętała wszystko, co jej się śniło… Bo śniło jej się to tylko, tak?
Nagle jej uwagę zwrócił wibrujący na stoliku telefon. Przyszła wiadomość, więc sięgnęła po niego.
Samantha gapiła się w ekran, nie wierząc, że właśnie napisał do niej ktoś, kto określił się takim samym mianem, jak ta istota, którą widziała dopiero co we śnie. Przygryzła wargę, po czym napisała kolejnego sms’a, na numer, który dobrze zapamiętała, a też pochodził z tamtego miejsca. Jeśli to okaże się prawdą… Teraz nieco trzęsły jej się dłonie, gdy kliknęła ‘Send’.
Do Mayi, zaraz po wiadomości od Apostoła, dosłownie dwie minuty później, doszedł kolejny sms
Cytat:
OD: nieznany
TREŚĆ: Tutaj Samantha Zanders. Jeśli ty jesteś Maya, to proszę zapisz ten numer. Jeśli nie, to przepraszam, pomyłka, proszę zignorować tę wiadomość.
Mam nadzieję, że nie oszalałam.
Minęło dobre pięć minut nim Samantha dostała odpowiedź zwrotną.
Cytat:
OD: Maya
TREŚĆ: Tu Maya Moore. To nie pomyłka. Podałam Ci swój numer… i adres. Miałam nadzieję, że to był sen… Też dostałaś od niego SMSa?
- Nieprawdopodobne! - rzuciła do siebie Sam, kiedy nadeszła odpowiedź. Myślała chwilę nad tym wszystkim. Była w szoku. Pamiętała jednak adres równie dobrze co ten numer
Cytat:
OD: Samantha
TREŚĆ: Tak. Napisał. Czy jest możliwość, żebyśmy się spotkały, aby porozmawiać?
Cytat:
OD: Maya
TREŚĆ: Bardzo bym tego chciała. Jesteś mobilna? Jak daleko mieszkasz?
Cytat:
OD: Samantha
TREŚĆ: Niedaleko, jeśli nie będzie korków, dojadę w około 40 minut. W takim razie zbieram się. Napiszę, jeśli nie będę mogła znaleźć. To dom jednorodzinny, czy mieszkanie?
Sam wysłała tę wiadomość, po czym zaczęła kręcić się po mieszkaniu, przebierając, myjąc. Wszystko robiła raczej w pośpiechu. Ubrała się wygodnie, w jeansy i czarną koszulkę na ramiączka. Do tego założyła jeansową kurtkę i wygodne buty. Znów sięgnęła po telefon, wychodząc już z domu.

Wiadomość już tam była i czekała kiedy dziewczyna ją odbierze.
Cytat:
OD: Maya
TREŚĆ: Czekam. To mieszkanie. Zielony blok. Trzecie piętro. Jak coś to dzwoń.
Sam wskoczyła do swojego Chevroleta Cruze. Jeszcze w windzie odebrała wiadomość. A potem jechała. Wrzuciła adres w nawigację, więc po około 40 minutach znalazła odpowiedni blok. Wysiadła z samochodu i rozejrzała się.
”Co ja u licha robię.” - pomyślała, ale zaraz ruszyła się w stronę klatki.
W mieszkaniu Mayi rozległ się dzwonek domofonu.

...ciąg dalszy nastąpi~
 
__________________
If I had a tail
I'd own the night
If I had a tail
I'd swat the flies...

Ostatnio edytowane przez Vesca : 05-10-2016 o 16:19.
Vesca jest offline