Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-10-2016, 09:46   #41
corax
Krucza
 
corax's Avatar
 
Reputacja: 1 corax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputację
TYDZIEŃ 1


Szczep: Czarne Furie
Tytuł przepisu: Nadziewane różnokolorowe papryki
Ocena smakowitości: 4
Recenzja:
W końcu się dokonało! Przygotowałam nadziewane papryki. Przepis super prosty z łudząco niewielką ilością składników. Jak można się jednak spodziewać wszystkie z nich eksplodują feerią smaku na etapie "PO": czosnek, kmin, cynamon. Na dodatek zioła: natka pietruszki, koper i mięta (mniaaaaaaaaam) podbijają smak pomidorów, których użyłam zamiast przecieru, bo go nie miałam w domu.
Całość jest dość pikantna i świetnie komponuje się ze smakiem pieczonych papryk. Mięcho wymieniłam również na ser haloumi, pomogło to w zbiciu ostrości. Prawdopodobnie w przypadku użycia mięsa, tego efektu nie będzie. Mięsożercy muszą o tym pamiętać, że potrawa jest dla osób lubiących festiwal smaków i ostrości. Ciekawa byłam by ser się rozpuści do ciągnącego się gluta - tak się nie stało. Ten na wierzchu za to zrobił się niemal jak grillowany.

Popełniłam jeden błąd używając ryżu białego zmieszanego z dzikim ryżem.
Wydłużyło to czas pieczenia. Z proporcji obawiałam się też, czy aby na pewno nadzienia starczy na sześć papryk. Starczyło idealnie. Następnym razem - bo przygotuję papryki raz jeszcze - użyję albo samego ryżu białego albo kaszy jaglanej.

Niezależnie od "wypychacza" - smakowało bardzo dobrze. Całość świetnie się prezentuje i przed i po pieczeniu, więc stanowi efektowną opcję na zachwycenie potencjalnych gości.


Przepis a wyobrażenia o szczepie:
Przepis silnie odwołujący się do greckich korzeni Furii - na plus
Prosty i niewymagający w przygotowaniu, bo jaka Furia ma czas sterczeć przy garach - na plus
Burza smaków, atakujących podniebienie - myślę, że też na plus


Fotki

Przed włożeniem do pieca:





Przed podaniem:

 
corax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem