Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-10-2016, 18:56   #431
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Krakov Zobacz post
Z drugiej strony przy okazji poprzednich edycji, które miałem przyjemność prowadzić było trochę krytycznych uwag odnośnie tego, że oglądam dziwne filmy
Aż z zaciekawieniem zobaczyłem ile z użytkowników filmweba oddawało głosy na filmy, które Tildan dał (od strony przedostatniej do tej, tylko jeden z tych filmów chyba oglądałem, ale nie bardzo go pamiętam i jak dla mnie to wygląda jak kadr z jakiegoś bonda):

Tobruk (1967) - 364 głosy
Krwawe gody (1981) - 298 głosów
Zielona Pożywka (1973) - 2597 głosów
Siedem narzeczonych dla siedmiu braci (1954) - 1274 głosów
Valhalla: Mroczny wojownik (2009) - 19453 głosów (kolega ocenił na 4/10 z komentarze: kolejny dowód na to że wikingowie dotarli do ameryki i dostali baty a tak to nuda nuda nuda)
Jezebel - Dzieje grzesznicy (1938) - 1419 głosów
Zakazana planeta (1956) - 5528 głosów (dałem 6/10)
Fantastyczna podróż (1966) - 389 głosów
Isadora (1968) - 216 głosów
Wszystkie poranki świata (1991) - 2384 głosów

Dla porównania (te oglądałem):
Srpski film (2010) - 17577 głosów
Zło (2003) - 42178 głosów
Nasza klasa (2007) - 40659 głosów
Aelita (1924) - 498 głosów
Testament doktora Mabuse (1933) - 663 głosy
Ludzie krety (1956) - 264 głosy
Ba Xian fan dian zhi ren rou cha shao bao (1993) - 140 głosy
Strzelając do psów (2005) - 5832 głosy

Reasumując (dot. 10 filmów wyżej):
4 z nich to niszowe filmy, które mało kto oglądał.
9 z nich było ocenionych na filmwebie przez mniejszą ilość osób niż Strzelając do psów, a to nie jest zbyt znany film.
1 film nie jest zbyt popularny, ale sporo osób go oceniło - w tym ludzie, których mam w znajomych.

Oczywiście wiem, że oceniający na filmwebie są dość nieznaczną grupą w stosunku do populacji Polski, ale akurat w zakresie oglądających jako tako pokazują popularność filmów. Przy filmach o mniejszej popularności niż Testament doktora Mabusa to można i pokazać jeden z najbardziej znanych kadrów filmu, a i tak mało kto odgadnie, a tutaj dodatkowo są szarady utrudniające.

Z drugiej strony 8 na 10 powyższych filmów to co najmniej jedna osoba wiedziała z tego forum, więc aż tak źle nie jest. Choć fajnie by było jakby te konkursy były bardziej przyjazne dla użytkowników Myślę, że i tak byłoby trudno gdyby podawać tylko filmy, które mają ponad 15000 głosów na filmwebie (ja na przykład valhalli w ogóle nie znam, nigdy nawet nie słyszałem), a jak już poniżej tej liczby to chociaż jakieś "oczywiste" kwestie jak na przykład w przypadku Strzelając do psów banda czarnych z maczetami albo Francuzi ewakuujący rodziny zbrodniarzy wojennych, a odmawiający pomocy ofiarom. Z drugiej strony taki film jak Ba Xian fan dian zhi ren rou cha shao bao, czy Aelita to spokojnie można pokazać kadr z głównym bohaterem, bo pewnie i tak mało kto odgadnie. Jak te kadry niżej z filmów, które już wymieniłem:





Pozdrawiam!
 
Anonim jest offline