Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-10-2016, 23:46   #26
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
W końcu jestem w domu, więc mogę na spokojnie podejść do odpisywania na wasze propozycje.

Spodobała mi się idea organizacji zrzeszającej wszelkiej maści poszukiwaczy przygód. Jest to dość ograny motyw, ale obecność ciekawego patrona powinna wyeliminować sztampowość pomysłu. Skłaniam się ku smokowi, w szczególności złotemu, bo są to gady, które lubią przebywać w ludzkiej skórze i mają skłonność do aktywnego decydowania o losach ras śmiertelnych. Trochę obraz psuje mi charakter tego gatunku określany jako praworządny dobry, ale potraktuję wielkiego mistrza organizacji jako istotę zbuntowaną, która ma nieco bardziej radykalne metody walki z ogólnie pojętym złem (w przeciwieństwie do swoich pobratymców) i nie boi się w tym celu wykorzystywać osoby niekoniecznie oddane tej samej sprawie. W wolnym czasie dopracuję ten koncept.

Brakuje mi też dobrej nazwy dla organizacji. Wolałbym uniknąć nazwy zdradzającej prawdziwe intencje jej założyciela, a raczej coś co pasowałoby do spraw, którymi na co dzień zajmują się jej członkowie. Póki co roboczą nazwą będą "Najemne Ostrza" i tak pewnie zostanie jeśli nie wpadnę na nic lepszego lub jeśli nikt mi czegoś ciekawszego nie podsunie.

Nie widzę też problemu, aby w sesjach wzięły osoby nieobeznane z systemem. Nawet jeśli ograniczyłby się do standardowego Podręcznika Gracza, to wybierając kapłana, druida lub czarodzieja po prostu nie można nic zepsuć. Pozostałe klasy również są dobre, choć wymagają nieco uważniejszego dobierania atutów i atrybutów (będziemy korzystać z 32 pktów Point Buy, czyli metody umożliwiającej rozdanie ustalonej z góry puli punktów pomiędzy atrybuty i to wedle własnego uznania).
Jako MG obyty w prowadzeniu D&D 3.5 będę też dbał o to, aby każdy z graczy czuł, że jego postać coś wnosi do rozgrywki. Posłużę radą przy kreacji bohatera, a gdy uznam, że ten wyraźnie odstaje siłą od reszty i to nie z winy gracza, to pozwolę mu zdobyć na sesji przedmiot magiczny, który zwiększy jego możliwości. Dotychczas ta metoda bardzo dobrze działała i tylko z pozoru wydaje się być sztuczna - w rzeczywistości, w sesjach gdzie duże ryzyko oznacza dużą nagrodę, mało kto zwraca uwagę na subtelne różnice pomiędzy znalezionymi skarbami, bo dla każdego znajdzie się coś ciekawego i użytecznego.

No i nie zapominajcie o łotrzyku. To bardzo przydatna klasa, która wcale nie musi być mocna w walce, aby być użyteczna (właściwie to samo można powiedzieć o wielu innych klasach).
 

Ostatnio edytowane przez Nami : 20-10-2016 o 23:53.
Warlock jest offline