Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-05-2007, 22:40   #25
DoomThrower
 
Reputacja: 1 DoomThrower nie jest za bardzo znany
Lukas [5]

"Kopuła świętego Mikołaja? Zawsze byłem cieniutki z takich łamigłówek... Ale poddać się bez walki... Ba, wogóle się poddać... To nie w moim stylu." Pomyślał Lukas, wyraźnie zaintrygowany zaistniałą sytuacją. "Zaraz... Dokonajmy prostej separacji członów tego sformułowania [cholera, ależ ja czasami mądre myśli mam...]. Po kolei... Kopuła. Skojarzenia? Hmmm... W parku jest jakaś kopuła... Tylko, że przewrócona i do połowy wkopana w ziemie... Co dalej... Święty... Jakiś kościół? Zero skojarzeń. Mikołaj... Święty Mikołaj??? Bez jaj... Dobra... Jakich ja jeszcze znam Mike'ów... Kopernik... Astronom... On coś wspólnego z Toruniem miał... A co mają w Toruniu? Pierniki! A na Sienkiewicza przy Silnicy jest nowy sklep z piernikami, chyba nawet Kopernik się nazywa! Zaraz tam pójdę! Może mają jakąś kopułę..."
"Głupcze... Obserwatorium Astronomiczne..." Głos był pierwszą... myślą?, która miała sens... Lukas nie mógł się do niej nie dostosować... Na notatce nie było żadnej daty ani innych informacji. Lukas niezbyt się tym przejął. W końcu, skoro 'gość' może obsypywać go piórami, to w końcu będzie wiedział, kiedy Lukas znajdzie się na miejscu... Otoczenie wreszcie stało się dość ciemne, żeby przeniknięcie na dach obserwatorium, znajdującego się na ulicy Świętokrzyskiej, nie stanowiło problemu. Miał on tylko nadzieję, że głos rozsądku się nie mylił... Ostatnią myślą znikającego w cieniu bohatera było: "A mogłem jeść teraz pierniki..."
 
__________________
LoBo

"Rzucę pawiem dalej niż widzę!"

Ostatnio edytowane przez DoomThrower : 20-05-2007 o 22:44.
DoomThrower jest offline