Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-10-2016, 22:53   #19
xeper
 
xeper's Avatar
 
Reputacja: 1 xeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputację
Aldebrandt, zasypany pytaniami podrapał się po czubku głowy. Zrobił przy tym wielce zakłopotaną minę. - Nie za bardzo wiem, czym profesor Liessing się zajmował i czego dotyczyły jego badania. Osobiście go też nie znałem, ale mogę podać jego rysopis. Średniej budowy i niskiego wzrostu, starszy mężczyzna; łysiejący; włosy ciemne, posiwiałe, podobnie jak krótka broda - wyliczył jednym tchem, zapamiętane informacje. - Przybył tu prawdopodobnie barką z Pfeildorfu i udał się do Opactwa. A co do czasu jaki minął od jego zaginięcia, to pogarszająca się sytuacja polityczna naszego kraju i będąca jej kulminacją wojna na północy spowodowały, że kult nie miał możliwości zajęcia się sprawą zaginięcia. Obecnie znalazły się fundusze i dzięki temu, możemy zająć się tą sprawą.

- Nikt jeszcze nie szukał profesora Liessinga. Jesteście pierwszymi osobami, które podejmują się go odnaleźć - wyjaśnił Wilhelmowi.

Chwilę potem, zebrał papiery i wyciągnął z teczki skórzaną tubę. Ze środka wydobył rulon papieru, który rozwinął przed sobą i skopiował na niego wszystkie podpisy. O miana tych, którzy nie podpisali się, dopytał. Podmuchał na atrament, aby ten wysechł, po czym rozwinął zwój mniej więcej na środku stołu, tak aby wszyscy go widzieli.
- Oto glejt poświadczający, że pracujecie dla kultu Vereny - wyjaśnił.


Poniższy dokument poświadcza, że osoby, których imiona widnieją poniżej, są zatrudnione przez Świątynię Vereny w Pfeildorfie - przy zgodzie Kościoła Sigmara - jako agenci kultu, mający wyjaśnić prawdopodobne zaginięcie Profesora Friedermanna Liessinga na terenie Lektorskiej Enklawy Eppiswaldu. Upraszamy władze Enklawy o świadczenie niezbędnej pomocy osobom legitymującym się tym dokumentem, tak jakby były one pełnoprawnymi agentami kultu.

My, niżej wymienieni, zawarliśmy umowę z Jej Świątobliwością Gretchen Herzberg, reprezentowaną przez Herr Aldebrandta Mössbauera.

Podpisano
Gretchen Herzberg, kapłanka Vereny w Pfeildorfie
Raphael von Mauchen, Lektor Sudenlandu

Bodo Wanker
Santiago de Ayolas
Gerhardt Stutzer von Dottrahof
Jagoda Pappenheimer
Elmer Lutefiks
Wilhelm von Dohna
Berwin Hraban
Moritz Knefler


W następnej kolejności z torby wyjął skórzaną sakwę, która wydała z siebie miły dla ucha, metaliczny dźwięk. Przed każdym postawił stosik, składający się z pięciu monet.
- Zadatek, o którym była mowa. Zostanie odliczony od ostatecznego wynagrodzenia w Pfeildorfie. I jeszcze jedna sprawa - znów sięgnął do torby. Tym razem wydobył złożony na czworo arkusz papieru, ozdobiony dwoma pokaźnymi pieczęciami. - List do Opata Dürera z Opactwa Świętego Ewalda. Zawarte są w nim informacje o Waszym zadaniu i zakres współpracy oczekiwany od Opactwa. Mam osobiście go dostarczyć. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby, gdybyście mi towarzyszyli.
 
xeper jest offline