Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-10-2016, 00:20   #23
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Polecimy na 1,5, tak będzie chyba najrozsądniej
- Dla kogo rozsądniej? Świeżakom co nie znają lub prawie nie znają systemu chyba wsio ryba. Ale weterani, zwłaszcza ci co misiują, mają jakieś swoje przyzwyczajenia, nawyki i homerule. Jak to z reguły bywa gdy gra się i misiuje się dłużej jakiś system. Co więcej niektóre te wytrenowane nawyki są tak silne, że aż trzeba się skupiać by pamiętać, że nie ma ich w podstawce a i tak można o tym zapomnieć co może być źródłem nieporozumień czy konfliktów nawet.

- Dajmy na to % które są jak najbardziej z podstawki a na których ja nie grałem już tak dawno, że miałbym kłopot grać ponownie na nich. I niezbyt mi sie uśmiecha. Rozumiem rolę edukacyjną tych warsztatów, i że "ale tak jest w podręczniku" ale jakby ktoś do mnie na sesję trafił to i tak ja prowadze bez %. To samo choćby z Suwakiem w walce i paroma innymi rzeczami.

- To co wtedy? Jak to rozwiazać? Grać na podstawce? Na tym co uważa dany MG? Narzucić jedną z wersji czy podać obie? Jeszcze jakoś inaczej?



Cytat:
Kolory też się dorzuci gdzieś w tym FAQ
- FAQ to dobry pomysł. Przydałby się. I chyba przed warsztatami i w ogóle by się przydał.



Cytat:
Pod koniec przyszłego tygodnia zacznę przygotowywać rozpiskę najpotrzebniejszych informacji
- No to mnie by się przydała taka informacja: Jaka jest rola mentora? Bo z początku myślałem, że chodzi o MG ale widzę, że niekoniecznie. Co do roli MG i gracza w tym trójkąciku to o ile to jest jak w standardowych sesjach to chyba ogarniam. Ale w takim razie ocb z tym mentorem?




Cytat:
Hmm w sumie patrząc na to co faktycznie teraz idzie (czyli ja i Pip) to już dawno z ołowiem, ołów ma tę niewątpliwą zaletę że jest darmowy więc nie wymagałby inwestycji na początek. A w walce jest bardziej przejrzysty niż % z podstawki
- Nom. Też jakoś tak to widzę. Rozumiem, że właśnie dobrze by było i szlachetne siać i krzewić wiedzę o tym prawdziwym neuro... No ale praktykologicznie w tej chwili to nie tak łatwe do zrealizowania jak z każdą ideą w straciu z realem
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest teraz online