Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-11-2016, 16:07   #21
psionik
 
psionik's Avatar
 
Reputacja: 1 psionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputację
Odnośnie pochodzenia, to zwróćcie uwagę na to, na to, że Stany to jednak dość duży obszar, a pojazdów jest jakby mało. O paliwie nie wspominając.
Przykład: akcja toczy się w NYC, a mamy kolesi z Vegas. Jak oni tam dotarli? Ile lat im to zajęło?
Moim zdaniem pomysł oparcia postaci na pochodzeniu jest fajny, ale nie trzyma się kupy. Może dać jakieś pakiety do wyboru dla wszystkich, zamiast pochodzenia, a pochodzenie daje np. 1 punkt reputacji w danym miejscu + dodatkowe benefity z danego regionu (np. znajomość specyfiki regionie, lokalne gangi, topografii okolicy, drobne premie do niektórych testów itp).



Osobiście jestem za dynamiczną mechaniką, więc nie wiem, czy dobrze się wpisałem w grupę (), ale o ile doceniam to, że snajper potrafi uwzględnić ruch obrotowy Ziemi, jest ekspertem od geografii i zna wpływ wiatru na odchylenie strzału, to na potrzeby gry mechanika nie powinna w ogóle się tymi sprawami zajmować. Jest umiejętność bronie snajperskie, która mówi o tym, że koleś zna te wszystkie zasady i jest w stanie oddać odpowiedni strzał.

Co do walki. Nie wiem jak chcecie rozwiązać testowanie umiejętności, ale rozmawiałem z Czitbojem na temat walki wręcz i testów przeciwstawnych, i mamy taką konkluzję, mam nadzieję, że uznacie ją za ciekawą:

Mamy dwóch trepów, Ziutka i Mietka. Ziutek skrada się, żeby poderżnąć gardło, Mietek stoi na czatach.
Sprawdzamy skille. Ziutek ma Zręczność na 14 i skradanie się na 4, zaś Mietek zaś Percepcję 12, ale Zmysły (umiejętność sumująca spostrzegawczość i nasłuchiwanie) na 8.
W efekcie Ziutek ma 14+4= 18, zaś Mietek 12+8=20, czyli dwa punkty przewagi dla Mietka.

Teraz testowanie umiejętności. Gdyby obaj mieli takie same szanse na sukces, wystarczy rzucić monetą, lub kością 1k20. 1-10 wygrywa pierwszy (naturalna 1 krytyczny sukces gracza pierwszego/krytyczna porażka gracza 2), 11-20 wygrywa drugi (naturalna 20 to krytyczny sukces gracza 2/krytyczna porażka gracza 1).
Stosując tę zasadę, możemy uznać, że Ziutek wygra test, jeśli na 1k20 wypadnie 1-8, a od 9-20 wygrywa Mietek (różnica wynika z przewagi jaką ma Mietek nad Ziutkiem).

Jeśli chodzi o walkę jest podobnie. Ziutek ma nóż, a Mietek tylko piąchy. Gdy ścierają się, Ziutek sumuje Zręczność + Broń białą, Mietek Zręczność + Bijatykę i stosując powyższą taktykę rzucamy na to, kto komu zrobi kuku.
Jeśli jeden deklaruje tylko obronę, to zwiększamy jego szanse o np. 2 punkty i jak wygra, to nie zadaje żadnych obrażeń, ale powstrzymał przeciwnika przed skutecznym atakiem.

Ok, to teraz co w sytuacji, gdy dwóch gości pierze trzeciego po gębie?

Wspomnę, że w innym wątku prezentowałem pomysł ułatwień/utrudnień do testów jeśli chcielibyście skorzystać. To bardzo przyśpiesza grę, bo nie wymaga dodatkowego przeliczania umiejętności, liczenia metrów odległości itp. W przypadku powyższym, jeden z graczy (ten z lepszymi współczynnikami) otrzymuje jedno ułatwienie do testu, za każdego dodatkowego trepa, który mu pomaga.
 

Ostatnio edytowane przez psionik : 09-11-2016 o 16:12.
psionik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem