Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-11-2016, 02:38   #56
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Bodo z obawą sięgał myślami w przyszłość. Jeszcze nigdy nie brał udziału w tak niebezpiecznej wyprawie. Już sam nie był pewien, czy to dobrze, że tyle złego słyszał o tym przeklętym lesie, czy może byłoby jednak lepiej, gdyby ruszał w niego bez tak wielkiego lęku w sercu. Skoro inni się nie wycofują, na dodatek uczeni i bogaci szlachcice, mający wiele więcej do stracenia od biednego szczurołapa, to może szlag go trafić tak do razu pierwszego nie zechce. Wzniósł w drodze powrotnej do Eppiswaldu kilka głębokich aktów strzelistych w formie westchnień i długich wejrzeń ku niebu, jakby ta siedział Sigmar na chmurze dyndając toporem na straży prostego ludu pod nim drepcącego.

- Prośbę mam kochana kumo. - Wanker rzekł uroczyście do karczmarki, gdy wychylił pucharek podstawionego wina. - Zaopiekujta się Szczekusiem. Jak w szkode jakom wejdzie, to pokryje wszystek, słowo daję, wszak mnie znacie. Szkoda mi brać malucha do tego zapomnianego przez bogów boru… Jak nie wrócem, to siem wam przyda. Szczura łapa w piwniczce u was nie postanie. Wszystkie okoliczne gryzonie znają go doskonale, a te durne i nowe wam wyłapie lepiej od kocura.

Przede wszystkim Wanker zaopatrzyć chciał się w liny, wnyki i dzwoneczki. Stary plecak podróżny leżał wciśnięty pod krzywym, bujanym fotelem, więc wystarczyło tylko sprawdzić czy mole nie przeżarły podróżnych ubrań i koca oraz zakupić prowiant. Potem miał zamiar na odwagę opić się wina, na które zawsze mu było szkoda miedziaków, tego nieco lepszego, bo to ostatnia okazja być mogła. Najeść do syta. Wyspać porządnie. A rankiem wraz z towarzyszami ruszyć do niebezpiecznej pracy.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline