Wątek: Megaposty
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-11-2016, 13:11   #30
Cooperator
 
Cooperator's Avatar
 
Reputacja: 1 Cooperator ma z czego być dumnyCooperator ma z czego być dumnyCooperator ma z czego być dumnyCooperator ma z czego być dumnyCooperator ma z czego być dumnyCooperator ma z czego być dumnyCooperator ma z czego być dumnyCooperator ma z czego być dumnyCooperator ma z czego być dumnyCooperator ma z czego być dumnyCooperator ma z czego być dumny
Od maja po raz pierwszy w życiu prowadzę solówkę w Google Docu i jest to jedna z najfajniejszych rzeczy, które mi się trafiły w moim RPGowym życiu. I jak się zastanawiam, to chyba wszystkie przygody, które przeczytałem do końca, miały długie posty. I fabuła wyszła, i bohaterowie jakoś dopieszczeni, i wątki poboczne. Kilka dobrych opowieści w ten sposób mnie wzbogaciło.

Przygody o krótkich postach często przypominają protokolarny zapis z takich "realowych" sesji, dość często jest też ten problem, że są po prostu słabo napisane, "naszkicowane". Jako czytelnik więc zdecydowanie wolę długie posty i Google Doca, choć oczywiście chodzi o Google Doc odpowiednio sformatowany. Jednolity blok tekstu mnie odrzuca.

Natomiast są takie przygody, takie opowieści, gdzie by ciężko było wymyślić jakieś bardzo długie posty. Dla mnie i jako MG, i jako gracza, długość postów powinna być skrojona do historii i bohaterów. I chociaż te przygody o krótszych postach nie mają potem takiego waloru literackiego, to również sprawiają, że jako uczestnik mogę się dobrze bawić w rozgrywce.
 
__________________
"Nie porzucaj nadzieje, jakoć się kolwiek dzieje"
Jan Kochanowski
Cooperator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem