Wątek: Megaposty
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-11-2016, 13:16   #43
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Pewną sprawę trzeba podkreślić. Sesje są do grania, nie do czytania.
Ani długie, ani krótkie posty nie powstają (przynajmniej z mej strony) pod publiczkę. Ergo... pisząc posta nie zastanawiam się ile reputek za niego dostanę i komu się on spodoba.

To powiedziawszy, wolę jednak posty dłuższe i rozbudowane. I takie piszę, aczkolwiek nie zawsze mi długie wychodzą i jakoś wtedy szat nie rozdzieram. A co do postów innych to... posty krótkie są zazwyczaj nudne. Sesje pisane długimi postami mogą być laniem wody, mogą być ciekawe. Zależy to jednak od gustu czytelnika i talentu piszącego. Posty krótkie zaś zredukowane do minimum i dają małe jeśli nie zerowe pole dla wyobraźni czytającego. I całe takie sesje są suche i nudne dla osoby postronnej, nawet jeśli gracze w nich dobrze się bawią.

I tak szczerze... kogo to obchodzi? Sesje są dla biorących w nich uczestników, a nie tych którzy je czytają. Zaś gracze winni się zgłaszać do MG których styl im odpowiada, także w kwestii długości postów. Co zaś do jęczenia na temat lania wody przez niektórych graczy/MG to mówię... No i co z tego? Chcą lać, to niech leją. Najwyżej tego czytać nikt nie będzie (poza MG oczywiście, ale widziały gały co brały ). To nie forum literackie, więc dla mnie problemu nie ma.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia... żale graczy/MG piszących w sesjach z krótkimi postami, że ich wysiłek nie jest doceniany przez czytających. Co prawda w tym przypadku może się mylę, ale takie subtelnych aluzji dopatrzyłem się, może niesłusznie,w niektórych postach niektórych uczestników dyskusji.
Jeśli jednak się nie mylę to... pytanie brzmi, za co mają być doceniani? Napisanie krótkiego posta to żaden wysiłek. Takie teksty potrafię walnąć (i pisałem czasem) bezpośrednio na forum (zwykle bowiem teksty tworzę w specjalnie przeznaczonym dokumencie, a potem wstawiam) i nie zajmowały mi dużo czasu, ani nie były trudne. Może i były klimatyczne (dostawało się czasem za nie reputki) ALE z żadnego krótkiego tekstu jaki wstawiłem na LI w sesjach nie jestem dumny czy zadowolony.
Mnie sesje z krótkimi tekstami wstawianymi często nużą na dłuższą metę, gdy w nie gram i zawsze nudzą, gdy próbuję je przeczytać, ale cóż... nie przeszkadza mi ich istnienie na LI.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.
abishai jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem