Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-11-2016, 14:49   #502
Dekline
Opiekun działu Warhammer
 
Dekline's Avatar
 
Reputacja: 1 Dekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputację
Dla mnie to zawsze było "wpuszczenie do umysłu". Nie chciałem tego rozgrzebywać. Ale jeśli już chcesz to uwazam że fakt że się czegoś nie spodziewasz daje to że masz mniejsze szanse na obronę, a nie że nie masz ich w ogóle. Masz mniej czasu zęby się przygotować więc masz ujemny modyfikator.

Analogia do walki jest ok, tylko tam zawsze były plusy i minusy do testów i tylko w krytycznych momentach rezygnowało się z testu. Załóżmy że:

- człowiek nie spodziewa się że go czarujesz i nie zna się na czarach ma minus 20 do testu SW
- człowiek który nie spodziewa się że czarujesz ale zna się na czarach, bądz spodziewa się ale nie zna czarów, nie ma modyfiaktora za zaskoczenie
- człowiek który spodziewa się że czarujesz i zna się na czarach ma plus 20 SW

Do tego plus i minusy za to że czarujący i obiekt czaru zna się/ niezna się na magii.Jeśli spotka się dwój magów z sytuacji drugiej to nie ma żadnego modyfikatora za sytuacje ani za magie, bo sie znoszą ( chyba że któryś jest silniejszy)


Równowaga musi być Jak się na to zgodzisz to wpisze to do zasad i zostanie do wszystkich testów przeciwstawnych.

No i zauważ że przeciętny człowiek ma SW na poziomie kolo 30, wiec z modem minus 30 ( bo jeszcze wartość magi czarodzieja) właściwie nie ma szans na odbicie czaru. Ratuje go tylko krytyczne szczęście bądź bardzo dobry rzut, jeśli jego SW wynosi więcej niż 31 Plus ewentualny przerzut jeśli go ma

Jest to dość skomplikowane, dlatego też nie chciałem tego rozgrzebywać na to czy się spodziewa czy nie oraz czy jest magie bądz nie i pozostać przy zwykłym SW gdzie brany jest pod uwagę tylko SW i magia czarodzieja/-ów Bo ty podeszłeś z jednej strony, a przecież mogą zdarzyć się też inne warianty Oczywiście nie biorę tego za złą kartę, tylko wolałem uprościć i tak dość skomplikowane zasady działania magii kosztem szczegółów.
 
__________________
ORDNUNG MUSS SEIN
Odpowiadam w czasie: PW 24h, disco: 6h (Dekline#9103)
Dekline jest offline