Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-05-2007, 17:36   #31
Malkav3
 
Reputacja: 1 Malkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodze
Czemu zabijanie z zimną krwią jest urazem psychicznym? ke
"W imię boga!" wiara to nieozowna część średniowiecza. Wiara była dla ludzi nieraz wszystkim. "Daj nam Boże 100 lat wojny".
Przypuśćmy panie filozofie, że zaatakowano twoje miasto. Nie zabijesz w jego obronie?
Czemu nie możemy być wojownikami?
Ja fechtmistrzem, z miłą chęcią! Rycerzem też czemu? Od dawna bawię się w to w czasach współczesnych. Racja teraz to co innego. Czego nie robi się dla wyższych celów. Dla seniora któremu obiecywało się posłuszeństwo. Dla Boga iść na krucjatę. Nadal nie wiem czemu! Mi się to wydaje logiczne.
Jednak jest coś co nie było by przyjemne w byciu "wojownikiem". Strach o życie, bliskich, wzrok umierającego człowieka, jego wyraz twarzy... Takie były czasy nigdyś. Z byle powodu można było zginąć. Nawet jakiś rabuś na drodze mógł cię zabić.
 
__________________
"Życie zaczyna się po śmierci"

"Vivant omnes virgines
Faciles, formosae"
Malkav3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem