Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-11-2016, 18:46   #7
Bounty
 
Bounty's Avatar
 
Reputacja: 1 Bounty ma wspaniałą reputacjęBounty ma wspaniałą reputacjęBounty ma wspaniałą reputacjęBounty ma wspaniałą reputacjęBounty ma wspaniałą reputacjęBounty ma wspaniałą reputacjęBounty ma wspaniałą reputacjęBounty ma wspaniałą reputacjęBounty ma wspaniałą reputacjęBounty ma wspaniałą reputacjęBounty ma wspaniałą reputację
Jako gracz w horrorze wolę wiedzieć o mechanice najmniej jak to możliwe.
Nie muszę też znać wyników rzutów, ufam MG.

Ale widzę, że akurat punkty Wiary odgrywają sporą rolę w Little Fears.
Z tego co rozumiem możemy je wydawać:
- żeby zwiększyć swoje szanse w jakiejś czynności.
- żeby zwiększyć czyjeś.
- by nadać moc przedmiotom (np. "to nie pogrzebacz, tylko magiczny miecz, który zabija potwory!"
- by użyć tak zaczarowanych w naszej wyobraźni rzeczy przeciw siłom nadnaturalnym.
- by po walnięciu czymś potwora przepędzić go do jego wymiaru, czy skąd tam przybył.
- by nadać potworowi słabość (Twój przykład z krucyfiksem i wampirem).
- by odprawić rytuał, czyli np. zmówić modlitwę lub rzucić wydumane zaklęcie.

Rozumiem, że w poście opisujemy to fabularnie a np. w spoilerze informujemy, że użyliśmy Wiary.

Pytania:
- Niektóre nasze przedmioty (np. opisane w kwestionariuszu jako te, których potwory nie mogą dotknąć) już są "zaczarowane", prawda?
- Czy opis fabularny zawsze musi być "magiczny"? Czy Wiara może być po prostu wiarą we własne lub czyjeś siły, takim zaklinaniem rzeczywistości? Np. "Nie dogoni mnie, nie dogoni mnie, jestem szybki jak Struś Pędziwiatr!" lub "Dasz radę Monika, no musisz przeskoczyć!".
- Co jak skończy się Wiara? (starszym dzieciom, które mają jej mało, może się to chyba zdarzyć szybko).
 
__________________
Stay the reading of our swan song and epilogue.
Bounty jest offline