Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-11-2016, 15:31   #526
sickboi
 
sickboi's Avatar
 
Reputacja: 1 sickboi jest godny podziwusickboi jest godny podziwusickboi jest godny podziwusickboi jest godny podziwusickboi jest godny podziwusickboi jest godny podziwusickboi jest godny podziwusickboi jest godny podziwusickboi jest godny podziwusickboi jest godny podziwusickboi jest godny podziwu
Spokojnie można nad taką periodyzacją pomyśleć, szczególnie w szerszym ujęciu. Bez przeszkód możemy wszak wyróżnić już u nas co najmniej trzy różne epoki, które znacząco się między sobą różniły. Chyba nikt się nie obrazi jeśli stwierdzę, że w przypadku pierwszego z okresów kluczowa była cywilizacja nesjańska. Głównie ze względu na dość szybkie uzyskanie przeze mnie technologii żeglugi miałem możliwość nawiązania kontaktu z większością cywilizacji i było to niejako motorem mojego rozwoju w kilkunastu pierwszych turach. W końcu to też od Nesioi Atalowie uzyskali dostęp do pisma, czy garncarstwa. Oczywiście mamy też takie zdarzenia jak interwencja Ulliarich w Kenk-Aku, upadek Kenku, czy wybuch Gata-hen, ale tylko to ostatnie zdarzenie miało wpływ globalny. Proponuję przyjąć taką wstępną periodyzację naszych dziejów:
  1. Okres Archaiczny (3000 - 2650) - czas kiedy założone zostały pierwsze miasta i cywilizacje stawiały pierwsze kroki
  2. Epoka nesjańskich żeglarzy (2650 - 1280) - od wynalezienia w Oikeme żeglugi do jego spłonięcia w czasie najazdu Khattruka. Nesjańskie okręty docierają do ziem Atalów, odkryta zostaje Altenis, przyległy archipelag oraz napotkani zostają Kenku.
  3. Najazd Orków (1280 - 930) - od zniszczenia Oikeme do sukcesu Yanikaina w Bitwie Szarych Olbrzymów
  4. Epoka Smoczego Imperium (930 - obecnie) - okes ekspansji Ankhanding'ono

Oto i moja propozycja. Do dyskusji rzecz jasna
 
sickboi jest offline