Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-11-2016, 16:27   #527
MrKroffin
 
MrKroffin's Avatar
 
Reputacja: 1 MrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputację
Z mojej propozycji to ja najazd orków przesunąłbym wcześniej, w końcu to nie Oikeme padło pierwsze, a Posedainike. Można by nawet podciągnąć to pod zajęcie Kutentcha Mchenga, ale tutaj już bym się spierał, bo to był pewien precedens, ale przez długi czas nic w materii orczego podboju się nie działo. No i nie był to stricte podbój.

I ciekawi mnie inna rzecz: jak wyznaczałeś daty dziesiętne? Założyliśmy, że tura trwa 100 lat.

Ale periodyzacja mi się podoba - sam nie będę ingerował, bo uważam, że to Wasz przywilej wynikający z gry, ale wydaje mi się adekwatna .

Mam też pewne pytanie z zakresu historii świata, ale nie periodyzacji: sickboi, ja zacząłem używać w postach określenia "monarchia borejska", bo wydaje mi się to adekwatne w stosunku do aktualnej sytuacji politycznej. Bo powiedzmy sobie szczerze: czy możemy w ogóle mówić jeszcze o Krateii, skoro pod władzą Sofii nie jest ani kontynent, ani Altenis? Jeśli w przeciągu lat od upadku Oikeme do dziś ktoś mógłby nazywać siebie spadkobiercą Krateii to... Idrys. Bo miał więcej dawnych terenów Krateii niż Trygajos i Sofia. A, odwołując się historii prawdziwej, Wolnego Miasta Krakowa nie nazwiemy Polską. Kontrargumentem może być natomiast ciągłość władzy między władzami Krateii i monarchii borejskiej. Zainteresowała mnie ta kwestia ostatnio .
 
MrKroffin jest offline