Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-11-2016, 16:56   #528
Earendil
 
Earendil's Avatar
 
Reputacja: 1 Earendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemu
Zgadzam się z tym podziałem wieków. Niestety, tai'atalai przez większą część czasu trwali w stagnacji, ale mam nadzieję, że epokę klasyczną otworzą rządy cezarów tenokinryjskich .

Może właśnie zmienimy te długości tur w latach? W civkach też im bliżej współczesności tym mniej lat trwa tura.

Ja też używam terminu "monarchia borejska". Raz - miałem kontakty z Idrysem, którego uznawałem wtedy za władcę nesjan, więc spoglądałem na to tak, że po prostu Kratei już nie ma. Dwa - Sofia swoim krótkim jak mgnienie oka sojuszem z Idrysem niejako potwierdzała, że naczelnej władzy to Rybacy już nie mają. A po trzecie - nastąpiły znaczne reformy ustrojowe, zmiana dynastii na tronie (bo to chyba nie jest jakaś krewna Trygajosa?), całkowita utrata głównych ośrodków kratejskich.

Tak mi się teraz nasunęło - jest technologia papieru, a czy przewidujemy papirusy i pergaminy? Teraz jedziemy na tabliczkach, ale przecież nie będę przechowywać gliny w Wielkiej Bibliotece Yanikainihuajskiej . Jak w to wchodzimy?

Ciekawe jak tam u orków. Czy się ucywilizowali, stworzyli państwo, popadli w dekadentyzm i zostali najechani przez nowych barbarzyńców?
 
__________________
"- Panie, jak odróżnić buntowników od naszych?
- Zabijcie wszystkich. Będzie zabawniej." - Taltuk
Earendil jest offline