Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-11-2016, 17:48   #41
Leminkainen
 
Leminkainen's Avatar
 
Reputacja: 1 Leminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputację
Tyle że z takim wzorem na wszystko będzie problem, bo np w karabinie krótsza ale grubsza i cięższa lufa często daje lepsze wyniki niż dłuższa ale wiotka więc wzór w tym miejscu leży. Czy np różnica między wojskowym kb czterotaktowym a współczesnym myśliwskim - wymiary te same, masa podobna a przepaść jeśli idzie o celność. Więc tak naprawdę obawiam się że taki uniwersalny wzór wprowadzałby większe przekłamania niż metoda porównawcza (zakładając że byłaby dostatecznie duża baza wyjściowa do porównań a to właśnie chcę stworzyć)

Raczej myślę opisać w cholerę kalibrów a np myśliwskie karabiny czterotaktowe opisać ogólnie jako grupę i dać tylko parę przykładów (oraz listę producentów żeby każdy mógł sobie wygooglać np Tikke). Za to bardziej indywidualnie traktować, no cóż "broniowych indywidualistów".

Cytat:
Bo jak widzę po różnych projektach takich przeróbek często da się zauważyć tendencję do robienia uberbroni. Super dmg, zasięc, szacun na dzielni superammo i w ogóle. Żadko się trafia umiar.
Ta kojarzę te artykuliki z różnych stron o Neuro (z czasów jak tych stron było w cholerę)
Zawsze podejrzewałem że za tymi konstruktami siedzi jakiś góra 15 latek z mizerną wiedzą ale masą entuzjazmu, i/lub ktoś kto kocha Hack & Slash i nie chce żeby cokolwiek przeszkadzało mu w likwidowaniu setnego łowcy w ciągu jednej sesji. Tak czy inaczej obawiam się że tworzenie takich broni jest raczej kwestią przyjętej konwencji gry i sprowadzanie takiego gracza na ziemię jakąś żałosną rzeczywistością, prawami fizyki etc w większości przypadków nie spotka się z wdzięcznością. Jak już pisałem dla mnie najfajniejsza broń to własnie ta z ograniczeniami bo to każe bardziej przemyśleć każdą walkę, ale niektórzy po prostu chcą przeć do przodu z niechęcią akceptując fakt że musza zmieniać magazynki.

Prawda jest taka że z wolą, odrobiną google-fu (i znajomością angielskiego) można się dokopać do recenzji broni czy dyskusji na forach co pozwala zebrać informację co do celności czy niezawodności. Oczywiście trzeba brać poprawkę na to co autor ma na myśli bo jeśli pisze np o kieszonkowym pistolecie że jest celny to raczej nie ma na myśli że wystartowałby z nim w konkursie strzelań tarczowych tylko że "jak na kieszonkową broń przeznaczoną do samoobrony to na dystansie 10 yardów całkiem nieźle sobie radzi"

Cytat:
3 - Wywalić pakiety

- Pakiety są zbędne. Jedyny raz kiedy realnie mają znaczenie to przy tworzeniu KP gdy dają bonus jeśli kupuje się pierwszy pakiet na 1-szy poziom. I co ciekawe tylko wtedy bo na wyższe levele już bonus z pakietów nie działa. W grze i dalszym rozwoju też każdy ums rozwija się osobno więc nie mają znowu znaczenia. Po co więc je trzymać i sztucznie udawać, ze to jest coś mądrego? Ja nie odczułem by to jakoś było niezbędne czy choćby przydatne ani w grze ani prowadzeniu. A jak nie jest nie wiem po co to trzymać i zawalać i tak porypaną mechę.
O ile poza tworzeniem postaci mało się przydają to raczej jest to powód żeby tę kwestie rozwinąć niż żeby całkiem wywalić - np tworząc mechanizm ułatwiający nabywanie umiejętności w ramach pakietu.
Inna sprawa że czasem autorzy na siłę pakietowali umsy i niektóre praktycznie nie mają ze sobą związku

inna sprawa że cechy są powiązane z pakietami
Cytat:
4 - Podać wzór na Cechy/Sztuczki

- Cechy i Sztuczki są często podobne. Pozwalają na coś nowego, obniżają karne mody, dają bonus do umsów czy pulę punktów na znajomych czy do umsa na start. Na czuja da się to zrobić i ręcznie. Ale jakby był jakiś wzór można by sobie samemu porobić takie rzeczy wedle podanego schematu.
Ponownie: Analogia, trzeba założyć choć odrobinę inteligencji u naszych odbiorców (w końcu jakoś znaleźli nasz dodatek i potrafią czytać...) i zdolność do samodzielnego tworzenia takich sztuczek. Bo jak chcesz to stworzyć? Jeden wzór tworzący cechę dającą dodatkowe gamble na znajomych albo pakiet umiejętności? Jak by to miało wyglądać?

Cytat:
Byłoby może strawne jakby rozgrywać sam Wyscig jak jakąś plaszówkę osobną czy co.
Bo tym w zasadzie jest Wyścig, grą w grze, dodatek w zwyczajnej sesji kompletnie nieprzydatny (może poza wprowadzeniem sprawności i cennikiem pojazdów ale ten ma wylecieć przez okno).

Co do bazy... prawda jest taka że postapo to w gruncie rzeczy masa bezpańskich materiałów budowlanych (pomijając już opuszczone budynki) więc raczej podejść do tego tak jak próbowałeś z wpływem ogrzewania i izolacji na komfort etc, (czy chociażby to że prysznic pozwala na używanie specjalnych mydeł dla myśliwych maskujących zapach myśliwego)
 
__________________
A Goddamn Rat Pack!
Leminkainen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem