Wątek: Analfabetyzm
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-12-2016, 22:42   #13
Leminkainen
 
Leminkainen's Avatar
 
Reputacja: 1 Leminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputację
Odświeżając temat...

Jak dla mnie umiejętność czytania nie jest wiedzą tajemną, po którą trzeba się wspinać do starego mistrza mieszkającego na szczycie góry a potem poddać się rygorystycznemu treningowi trwającemu latami.

W większości przypadków rodzice będą piśmienni więc nauczą dzieci składać literki, jak nie oni to jakiś mniej lub bardziej zinstytuowany sierociniec powinien tym się zająć (no chyba że prowadzą go irlandzcy księża), technicznie nawet niski spryt nie powinien być tu ograniczeniem (co najwyżej posiadacz takowego będzie sylabizował na głos albo cos w tym stylu)

Jak dla mnie przyczyna dla której ktoś nie posiada tej umiejętności musiałaby być czymś wynikającym z historii postaci np wychował się jako sierota w zaułkach miasta, pochodzi z nizin społecznych w FA, Kill One etc

Główną przeszkodą w rozpropagowaniu czytelnictwa była niegdyś niedostępnośc słowa pisanego, czytelnictwo rozpowszechniło się wraz z wprowadzeniem ruchomej czcionki, wątpię żeby ludzie łatwo od tego odeszli.

Książek jest od groma, część z tego to przydatne poradniki ale myślę że ludzie nie pogardziliby i beletrystyką. Bo, pomijając okazyjne napady maszyn/mutantów/bandytów kiedy to robi się za ciekawie życie w ZSA jest nudne, szczególnie zimą.

Jako że elektryczność jest dziś czymś powszechnie znanym myślę że ludzie łatwo by z niej nie zrezygnowali i w każdym większym skupisku ludzi byłby generator prądu do którego można by było (zapewne za opłatą) podłączyć akumulator i naładować go żeby w domu móc podłączyć kilka lampek LED i mieć tydzień czytania.
 
__________________
A Goddamn Rat Pack!
Leminkainen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem