Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-12-2016, 23:36   #530
MrKroffin
 
MrKroffin's Avatar
 
Reputacja: 1 MrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Earendil Zobacz post
Może właśnie zmienimy te długości tur w latach? W civkach też im bliżej współczesności tym mniej lat trwa tura.
To i tak jest umowne, ale możemy skrócić do 50 lat. Też o tym myślałem.

Cytat:
Tak mi się teraz nasunęło - jest technologia papieru, a czy przewidujemy papirusy i pergaminy? Teraz jedziemy na tabliczkach, ale przecież nie będę przechowywać gliny w Wielkiej Bibliotece Yanikainihuajskiej . Jak w to wchodzimy?
Możemy to dokooptować do którejś z technologii, ale się wpakuje w narrację i cześć . Pomyślimy.

Cytat:
Ciekawe jak tam u orków. Czy się ucywilizowali, stworzyli państwo, popadli w dekadentyzm i zostali najechani przez nowych barbarzyńców?
Zapytaj sickboia, ma tam swoich ludzi . Aktualnie wychodzą z rozdrobnienia po śmierci Khattruka.

Cytat:
Przy inwazji orków mój wybór padł na zburzenie Oikeme z dwóch powodów. Po pierwsze było to znacznie donośniejsze wydarzenie niż zdobycie Posedainike, poległa tam też spora część hordy. Po drugie o ile mnie pamięć nie myli to wówczas miasto Posedaiona było już kupką gruzu. Zostało przecież zdobyte przez Trygajosa po tym jak opanowali je wyznawcy Megrigene. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przesunąć nieco datację. W tym samym czasie nie brałbym pod uwagę wydarzeń z Kutentcha Mchenga, które było wtedy na obrzeżach cywilizowanego świata. Poza tym pojawienie się tam orków miało całkiem inny przebieg niż w Krateii.
No właściwie to prawda. Choć tak literalnie rzecz ujmując Posedainike było jednak pierwsze, ale fakt faktem, że dopiero zdobycie Oikeme miało jakiś faktyczny skutek. Chyba jednak Twoja wersja jest lepsza.

Cytat:
Daty dziesiętne to już moja zupełna inwencja twórcza. Stwierdziłem bowiem, że w rzeczywistej historii, nawet odległej, można z pewnym przybliżeniem podawać lata wydarzeń, czemu więc nie u nas? Powoduje to, że periodyzacja przestaje być sztucznie przyspawana do tur.
Nie neguję, ciekawiło mnie tylko, czy może wybrałeś jakieś kryterium, np. kolejność postów . Ale jak najbardziej popieram usuwanie schematyzmu.

Przy okazji witam nowych graczy i fajnie, jak byście się nie pozabijali już w pierwszych turach . Bo świat jest już na tyle znany, że nowe wykwity cywilizacyjne pewnikiem zostaną zauważone .
 
MrKroffin jest offline