Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-12-2016, 09:49   #58
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Shira leżała na boku, wsłuchana w głosy z zewnątrz. Nie rozumiała całego zamieszania, nie rozumiała też dlaczego raz po raz ktoś ją miesza w to wszystko. Była więźniem - zwykłą dziewczyną, przybłędą. Skąd to szaleństwo na jej punkcie? Przecież nie była jedyną kobietą w obozie, a z blizną “zdobiącą” jej nos, trudno było nazwać ją urodziwą.
- Dlaczego oni tak bardzo mnie chcą pojmać? - zapytała półgłosem towarzysza.
Danaekeshar wzruszył ramionami.
- Nie wiem. Ale może to twoja szansa, by stąd uciec.
- A co z tobą?
- Ze mną?
- rozejrzał się po wnętrzu ich mobilnego do niedawna więzienia - Tym już raczej do Maggów mnie nie dowiozą… Muszę spróbować czegoś innego.
- Chcę ci pomóc...
- wydusiła, zawstydzona dziewczyna. Potężna sylwetka wojownika wciąż ją trochę przerażała. Była też niemal pewna, że nie jest zwykłym człowiekiem. Jednak był jej towarzyszem niewoli.
- Dlaczego? - zdziwił się dzikus.
Spojrzała na niego ze zdziwieniem, nie wiedząc co powiedzieć, początkowo. Dopiero po chwili wydukała:
- Bo nie powinno cię tu być. Bo to... wbrew twojej woli. No i... bo byłeś miły dla mnie. - przygryzła wargę, słysząc jak naiwnie brzmią jej własne słowa. - Chcę ci pomóc. Tylko nie wiem jak... Jestem... dzieciakiem.
- Wbrew mojej woli?
- teraz to on się zdziwił - Przeciwnie. Jestem tu, bo taka moja wola. Muszę się dostać do Maggów, a to niełatwe. Ten wóz był moją szansą. Myślałem, że jedyną. Ale… może jednak nie.
- Ja też muszę. Niemniej... wolałabym przybyć nie jako surowiec, ale jako osoba.
- Tak się raczej… nie da.

Spojrzała na mężczyznę w zadumie. Nie odezwała się więcej. Postanowiła poczekać na to, co przyniesie jej los.
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline