Wątek: Amnezja
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-05-2007, 11:01   #8
Mal
 
Mal's Avatar
 
Reputacja: 1 Mal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodze
"...A nie wiem Panie..." odpowiada staruszek lekko wystraszony sytuacją. Na widok podróżników odrywa się na chwilę od przepakowywania wielkich drewnianych pudeł.Mówi dalej : "...Nie mam pojęcia co tu się stało.Ja chyba jestem tu sprzedawcą i ta oto kobieta..." wskazał na kobietę w jego wieku stojącą obok w cieniu krótkiego zadaszenia handlowego stoiska "...też niestety nie wie zbyt wiele.Coś mi mówi,że ja i ona...my się chyba znamy.Ręce mam całe od brudnej marchwi umorusane,no to chyba się zajmowałem jej pakowaniem zanim upadłem...tak myślę,proszę ja was. Cholera,nie wiem co myśleć.Nawet swojego imienia nie pamiętam.A wy ? Kim jesteście Waszmoście ? Panienko ? "

Osoby,które podniosły się z ziemi widzą w większej odległości dookoła siebie kolejno : Rzekę na zachodzie przysłoniętą stoiskami handlowymi , tawernę na południu , obserwatorium astronomiczne i pola uprawne na wschodzie , las na północy daleko jak okiem sięgnąć. Wszystkie budowle są zbudowane z kamieni i drewna.Nikt tu chyba nigdy nie zajmował się wyrobem cegieł,ozdobną obróbką żelaza.Drzwi w tych budynkach mają tylko prowizorycznie wykute klamki i zawiasy.A szkła w okolicy chyba wcale nie ma.Okiennice bez szyb poprzesłaniano tylko gdzieniegdzie materiałem.

Wyjątek stanowi świątynia stojąca samotnie na wzgórzu daleko na południu , jeszcze za drewnianym powozem i tawerną.Z trzech stron otaczają ją wysokie,nieprzebyte skały.Od strony rynku skał nie ma.Prowadzi do niej długa kręta droga z kamieni i piachu . Świątynia wygląda jakby stała tu zawsze.Kamienie,z których ją zbudowano mają czerwono czarny kolor i są bardzo starannie cięte.W wysokich trzypiętrowych okiennicach widać szyby z zielonkawego kryształu.Z daleka nie widać jakiemu bóstwu poświęcono tą świątynię.

Zapowiada się upalny dzień.Na niebie nie widać ani jednej chmurki.
 
Mal jest offline