Wątek: Parowanie
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-05-2007, 13:44   #31
Yaneks
 
Yaneks's Avatar
 
Reputacja: 1 Yaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputację
Geez, ty też czytaj co ja piszę, ok? Nie napisałem, że jednym korbaczem wykonujesz trzy ataki, a poza tym... Wiesz co, przeczytaj najpierw końcówkę mojego poprzedniej postu.

Poza tym mówię o raczej prawdziwszych bitwach, a nie ich odtwarzaniu, gdzie pchnięcia faktycznie nie wyprowadzisz.

Mam miecz jednoręczny, który waży 0,5 kg... I dość dobrze mi się nim walczy. Co prawda jest z brązu, więc się wygina i wyszczerbia, ale i tak jest lepszy niż dwumetrowe żelastwo kumpla >.<

Nie obchodzą mnie nauki wielkich średniowiecznych mistrzów. Nie walczę po to, żeby upodobnić się do rycerstwa, tylko walczę dla przyjemności, i jestem samoukiem. Jak widzę, że ktoś wykonuje lepsze ataki od moich, to wtedy mogę się od niego nauczyć.

Jeżeli używasz drewnianej tarczy to fakt, może ona tyle ważyć, ale spróbuj nią sparować cios dwuraka. I po tarczy. Ja wolę używać żelaznych.

Topory lżejsze od mieczy? To mija się z celem. Topór ma być mocniejszy (a zarazem cięższy) od miecza, i dlatego rzadko stosowało się halabardy, berdysze itp. bo były zbyt nieporęczne. Topór jednoręczny jest cięższy na końcówce, i na tym polega jego doskonałość. Lżejszy od miecza? To ten topór chyba z miedzi. Jak moja siekiera do rąbania zwykłego drewna waży więcej od dwuraka kolegi >.< Więc mnie tu nie czaruj

Dziwne, jakoś z książek które wyczytałem dowiedziałem się, że mieczy nie ostrzono... Strange.

Aha, skoro już się powymądrzaliśmy, to może wróćmy do tematu? Nie mówimy tu o historii (której jest więcej u Ciebie niż samego tematu), ani o walkach, tylko o PAROWANIU, i zdawało mi się, że w grach.
 
Yaneks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem