Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-05-2007, 14:17   #9
Yaneks
 
Yaneks's Avatar
 
Reputacja: 1 Yaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputację
Hehe, wiem, że artykuł nie jest zbyt dokładny. Co do tej postaci chodziło mi tylko o postać przykładową, jakbym miał rozwlekać jedną postać na dwie strony toby nikomu się nie chciało czytać. Chodziło mi bardziej o symbol
Mógłbym napisać dużo dłuższy i dokładniejszy artykuł, jednak ukazałby się on chyba najprędzej za tydzień Może i śmierdzi liniowością, ale nie jest. Jako liniowość rozumiem na ogół takie oto zachowanie:
Wchodzicie do środka karczmy. Pijecie piwo. Wychodzicie. Następnie opuszczacie miasto i dochodzicie do zamczyska i.... To jest liniówka
To też był przykład. Są tysiące metod naprowadzania graczy na dobry trop np. obrabowany przyjaciel itp.
Wiem, że postać powinna mieć motyw przewodni itp. jednak nie chodziło mi o podanie gotowej karty postaci, tylko zaprezentować przykład. Jak dla mnie, taka karta postaci też nie jest wystarczająca, ale ma tylko pokazać odpowiednie punkty.
Faktycznie, może za bardzo chciałem upchnąć wszystko w jednym miejscu, ale chyba i tak nie wyszło mi to najgorzej. Nie wkurzam się na ocenę, w końcu każdy ma prawo wystawić takową, to się nazywa krytyka lub obiektywizm Jestem chyba dość mundrym człekiem, jeżeli jestem przygotowany nawet na 1/1/1
Btw. ja wystawiłem 3/4/4 (sobie, wiem), ponieważ styl faktycznie nie należy do tych najlepszych, ale przydatność... no cóż, jeżeli nowicjusz tutaj zajrzy, to i tak będzie wiedział więcej, niżby uczył się przez kilka/kilkanaście nieudanych sesji.
Pomysł? No cóż, nie widziałem tutaj jeszcze niczego podobnego, ale z pewnością nie jest to też oryginalne.
A sesje liniowe można umieścić także w dziale opowiadania, bo na jedno wychodzi
 

Ostatnio edytowane przez Yaneks : 24-05-2007 o 14:20.
Yaneks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem