Wątek: Parowanie
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-05-2007, 16:04   #32
Malkav3
 
Reputacja: 1 Malkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodze
Tarcza drewniana jest naprawdę wytzrymała. Sam byś sie zdziwił. Po dorgie zauważ że dużo amortyzujesz ręką. Siła topora polegała na jego wyważeniu mając ciężkie zakończenie, średni i lekki drzewiec wykonasz silniejsze udeżenie niż mieczem. Jak tak bardzo lubisz się uczyć na błedach zapraszam. Jak będe na jakimś wyjeździe bractwowym w twojej okolicy możemy się zmieżyć. Lecz to już pozostawie na PW.
Chalabardy i inne drzewcówki używano bardzo często, sam byś się zdziwił. Poczytaj jakieś ospreje o bitwach lub epokach.

Skoro mówisz o prawdziwych bitwach... walczyłeś w takiej? Ja tak. 20 osób na strone 2 szeregi i jazdujesz.

Kto powiedział że nie ma przyjemności w wykożystywaniu nauk mistrzów?

Przenieśmy tą dyskusję do odpowiedzniego tematu. Już stworzyłem.

Dwórak z tarczą nie ma szans. Musiał byś się biegle posługiwać tym mieczem i stosować pchniecia (udane). Szansa zwycięstwa tarczownika z Longswordmenem jest 25% wieksza.

Miecz 2-ręczny ważył 1,6 kg. Topór znaleziony XVw. (cały metalowy) 1,2kg. Wnioskuje że masz drwalke siekierkę w domu. Albo 2-ręczny miecz również z brązu.

Jeszcze jedno możesz przytoczyć u kogo wyczytałeś, że mieczy się nie ostrzyło? Bo mimo żę bżytwami nie były jednak były ostre. Nie musze cię czarować mam takie rzeczy na codzieć w swojej okolicy. Bo wysuwasz stwierdzania typu kolczuga była cięższa od zbroi płytowej!
 
__________________
"Życie zaczyna się po śmierci"

"Vivant omnes virgines
Faciles, formosae"

Ostatnio edytowane przez Malkav3 : 24-05-2007 o 16:12.
Malkav3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem