Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-12-2016, 00:20   #5
Sekal
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 1 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
Trochę dziwny temat, prawdę powiedziawszy. Może odzywa się we mnie stary dziad, ale kiedyś nie było czegoś takiego jak dokumenty googla, do pisania wykorzystywało się gg, a posty wrzucało codziennie. I sesje szły i często było w nich więcej emocji i prawdziwego grania niż teraz, z tymi wszystkimi dodatkami. I działo się o wiele więcej na wielu frontach i nikt się w tym nie gubił. Wszystko zależy od podejścia, grupy z którą się gra i chęci.

Ale wracając, to prowadzę sesje zarówno z gdoc jak i bez niego. Różne sesje, różne podejście, zabawa i tu i tu jest całkiem dobra. I prawdę mówiąc nie zauważam problemów Proxego. Może to przez moją organizację, ale 1 doc zupełnie wystarcza. I tak sesji 6+ graczy się robić nie powinno, bo wtedy immersja nie istnieje, albo czas wolny MG nie istnieje. Historia doca? Przecież dlatego gramy na forum. Wcinanie się i edycję bardzo łatwo kontrolować, u mnie to nie istnieje. Czat na gdocu jest mi zbędny, wystarczy sekcja komentarzy pod wątkiem. Telefony i tablety to nie jest sprzęt do grania w pbf. I tak mógłbym wymieniać kontrargumenty na każdy z punktów wymienionych przez Proxego. Tylko w zasadzie nie ma to sensu. Jak ktoś chce się bawić, to będzie się bawił. Podejście zależy od graczy i MG. Warto mieć grupę, która preferuje taką samą zabawę, jaką i Ty.

A technicznie forum nie da się zmienić. I nowego także nie założysz, bo takie inicjatywy z góry są skazane w Polsce na niepowodzenie. Za małe, starzejące się grono zainteresowanych.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem