Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-05-2005, 14:00   #15
Elvin
 
Reputacja: 1 Elvin ma wyłączoną reputację
Hood,
Cytat:
Powiadam Wam: NIECH TU ELVIN ZAWITA... Już po was...
Robi się :P
Ale to "po was" to mam rozumieć że niby ja munczkin (tu zaprzeczam w 100%) i powergamer (no, może troszke, ale czy to źle ?) jestem :P

A teraz do tematu, zrobić postać dobrą w odgrywaniu to jedno, umiejętnie ją odrywać to drugie (nieależne od buildu) i zrobić postać skuteczną, to już inna sprawa. Jednak punkt 1 i 3 łatwo połączyć (punkt to indywidualna sprawa każdego gracza.)

Po pierwsze zupełnie nie zgadzam się z AO, Red Wizard to mechaniczna porażka, niestety. Gdyż jeśli chcemy specjalizować się w potężnych szkołach (np: wywołanie, transmutacja) to musimy odrzucić prawie wszystkie inne szkoły. I jak taki koleś ma kontrczarować ? Dispelem ? Może nie wyjść test. A nie bedzie innej możliwości na skontrczarowanie czarów z szkół zakazanych.
Owszem RW ma potencjał klimatyczny, ale to magicny nieudacznik.

A z klas fajnych, i takich z których można coś osiągnąć, to poleciłbym napewno:
Arcane Trickstera - bardzo klimatyczna postać, i przy tym skuteczna (wada jest to że przed epikiem nie wyciągniemy więcej niż 8 poziom czarów, co i tak nie jest małym wynikiem)
Harper Mage - wspaniała Prc, nie przesadzona, klimatyczna, i ma użyteczne zdolności
Wild Mage - genialna fabularnie, ogółem bardzo fajna klasa. Mechanicznie nawet dobra.
Arcymag - trzeba coś jeszcze mówić ?
W sumie jakby nie patrzeć z każdej Prc można zrobić postać klimatyczną i całkiem potężną.
A ja zrobiłem taki build który mam zamiar kiedtyś wykożystać, wspaniała postać może z tego być:
Ex Paladin of Mystra1/ Czarodziej 5/ Eldrith Knight 2/ Spellsword5/ Eldrith Knight2/ Blackguard od Bane lubTalos 3/ Arcane Devott of Bale lub Talos 2
Były paladyn mystry, który oczywiście też był magiem, z jaiegoś powodu uznał że magie można lepiej wykożystać, ontrolując innych za pomocą niej (bóstwo opiekuńcze Bane) lub odnalazł niszczycielską strone magii którą uznał za jedyną i słuszną (bóstwo opiekuńcze Talos) .
Postać fajna fabularnie, i potężna bardzo, bez przeszkód czaruje w mithrilowej kolczudze, Bazowy atak +16, czary maga 7 poziomu, i czary blackguarda 2 poziomu
Pozdrawiam.
 
Elvin jest offline