Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-12-2016, 17:56   #10
dzemeuksis
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 1 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Proxy bardzo fajnie wyspecyfikował wymagania do aplikacji posiadającej zalety gdoca, ale pozbawionej jego wad. Rady w stylu, jak używać gdoca, żeby zminimalizować, albo nawet wyelimnować jego niedostatki są bardzo cenne i warto nawet zrobić z tego osobny artykuł (Leoncoeur, do dzieła!).

Tylko że większość tych rad zakłada pewną dyscyplinę, której utrzymanie zawsze jest trudne w sytuacji, kiedy dotyczy ona grupy nieformalnie zrzeszonych osób. Aplikacja, o której myśli Proxy, będzie zawierała, jak mniemam, rozwiązania wspierające utrzymanie tej dyscypliny i zwalniające grających z pewnych przykrych obowiązków, jak np. odznaczanie kolorem swojego tekstu.

Ktoś tam wyżej zupełnie absurdalnie się czepnął tego rzekomego braku kolorków, a to przecież ostatecznie nie chodzi o to, czy wypowiedzi poszczególnych osób będą się odróżniały kolorem, wzorkiem, muzyczką po najechaniu kursorem, czy zwyczajnym podpisem, tylko chodzi o to, że aplikacja automatycznie rozróżni tekst pisany przez poszczególne osoby bez dodatkowych zabiegów, koniecznych w przypadku gdoca.

Natomiast kwestia, czy pisanie takiej aplikacji ma sens pod kątem zdobycia sławy, chwały, deszczu pieniędzy i rzeszy oddanych fanek, jest tak oczywista, że nie warta podkreślania. Niech Proxy zrobi to, czego potrzebuje, niech ma z tego satysfakcję, nowe doświadczenia i to wystarczy. Jestem autorem Gawedziarza, którego pies z kulawą nogą nie używa (dobra, może dwa stare psy, z czego jednym jestem ja sam). Mimo to nie żałuję ani pół sekundy spędzonej nad nim, co więcej pracuję nad nowymi funkcjami, po prostu dlatego, że się przy tym uczę i że mi się niesamowicie przydaje.

Dlatego uważam, że zniechęcanie Proxy'ego jest bezprzedmiotowe. Zamiast tego wysil jeden z drugim mózgownicę i napisz, co takiego musiałoby się znaleźć w tej aplikacji, żebyś zmienił na ten temat zdanie i rozważył przesiadkę z gdoca na nią.
 
dzemeuksis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem