Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-12-2016, 19:14   #11
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Problemy o jakich wspomniał Proxy są tak dla mnie trywialne, że praktycznie niezauważalne. Nie chcę go zniechęcać, ale prawdopodobność, że przerzuciłbym się z GDoca na jakieś inne narzędzie jest znikoma. Dlaczego? Bo potrzebowałbym wszystkich funkcji GDoca, łącznie z dyskiem, komunikatami informującymi mnie o odpisach użytkowników, szybkim podglądem dokumentów i ostatnich zmian, historią dokumentu umożliwiającą szybkie wczytanie poprzednich zapisów, automatyczne zapisy, rysunki Google, excel itd. Innymi słowy musiałby wynaleźć koło na nowo.

Tu jest przykładowa strona mojej kampanii wykonana w GDocu. W zewnętrznym programie powinny pojawić się narzędzia, które znajdują się pod "Informacjami", abym nie musiał korzystać z GDoca, a to wymagałoby sporej ilości hard codingu. Może te moje wykresy i tabele są nędzną improwizatorką, ale swoje zadanie spełniają i zarazem nie wymagają ode mnie poświęcenia dużych ilości czasu. Tworzenie mapek bitewnych zajmuje mi ledwie kilka sekund, a to znacznie szybciej niż programy stworzone wyłącznie w tym celu. W dodatku udostępnianie owych mapek nic mnie nie kosztuje, nie wymaga dodatkowych rejestracji i podglądać można na każdym urządzeniu, a takie elementy jak:

Cytat:
Koniec z zaznaczaniem tekstu i wklejaniem go no forum. Chcę, by za pomocą jednego guzika cała scena została wyeskportowana na forum a tam by czekał już tylko podgląd gotowego posta z odpowiednim formatowaniem, klik na wyślij i załatwione.
...tylko by mi przeszkadzały, bo inaczej formatowanie wygląda na zewnętrznym programie (np. GDoc), a inaczej na forum. Dla mnie formatowanie posta to kwestia ledwie kilku minut i to jeszcze w przypadku tych bardzo długich. Poza tym, wiecznie dopieszczam swoje posty i nie kopiuję na żywca zawartości GDoca do posta.

Cytat:
Koniec z czyszczeniem całego docka po końcu każdej tury. Chcę, by sceny były grupowane na tury i po jej zakończeniu wszystkie archiwizowały się na raz. Cała sesja będzie dostępna do wglądu przez cały czas.
Od tego jest forum. Czasem w zapasie mam pustego GDoca, gdzie przyklejam archiwalną kolejkę (i ją udostępniam reszcie do podglądu), ale to tylko w sytuacji, gdy nie zdążyłem napisać posta, a nie chcę niepotrzebnie wstrzymywać gry.

Cytat:
Koniec z zapominaniem o terminach. MG może ustawić deadline, który będzie się każdemu wyświetlał i przypominał, jeśli będzie trzeba.
Deadline mam napisany na początku GDoca i to wielkimi czerwonymi literami, których nikt nie przeoczy. Deadline'y pojawiają się też w komentarzach, więc są zauważalne, a niektórzy jeszcze wpisują deadline'y do swojego podpisu pod postem. Polecam subskrybowanie wątków. "Zapominanie terminów" to raczej wymówka niż powód.

Cytat:
Koniec z zaglądaniem co jakiś czas, by dowiedzieć się, czy już można odpisywać, czy jeszcze nie. Chcę mieć notyfikacje o mojej kolejce.
Ok, a jak program określi kiedy jest Twoja kolejka? Będzie trzeba ręcznie wklepać imię postaci/gracza, aby notyfikacja została wysłana? Na Dysku Google mam panel podglądu i wiem kto odpisał i o której godzinie. Wchodzę ilekroć dostanę notyfikację, bo abstrahując od tego czy ktoś zwraca się bezpośrednio do mojej postaci, to często pojawiają się wątki, które zachęcają mnie do reakcji. Otrzymuję też maile i właściwie na bieżąco jestem ze wszystkimi zmianami w posiadanych przeze mnie (i udostępnionych dla mnie) plikach.

Nie chce mi się już więcej wymieniać, prawdę mówiąc. Pozostałe opcje są łatwe do rozwiązania poprzez forum lub zewnętrzne komunikatory, a z jednego lub drugiego każdy na pewno korzysta. Jestem natomiast za wszelkimi pozytywnymi zmianami dotyczącymi funkcjonalności tego forum. Soliego nie ma, olał nas już dawno temu, ale nie udawajmy, że nie istnieją metody obejścia tego, bo czekając i nic nie robiąc tylko prosimy się o katastrofę. To jest jednak kwestia, która już była wielokrotnie wałkowana w wewnętrznym kręgu naszej administracji, niewiele z tym zrobiono i raczej się nie zapowiada na zmiany. Forum będzie istnieć w takim kształcie w jakim jest obecnie, dopóki kod się nie posypie lub serwer padnie.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019

Ostatnio edytowane przez Warlock : 18-12-2016 o 19:22.
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem