Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-12-2016, 04:06   #534
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Marrrt Zobacz post
Do diaska. Nudy w tym Rivendell. Nic się nie da zrobić będąc taką Hilly:/
Można. Już mówię jak. Po spotkaniu z Elrondem, Półelf został patronem bractwa. Kiedy zacznie się faza fellowship, Hilly może wybrać Meet Patron undertaking, bo do tego trzeb mieć Valor lub Wisdom na 3 randze (Hilly jest mundra na 3) lub mieć co najmniej Standing 1 (tylko Ranger lub Noldor)

Chodzi tu o to, że postać ma prawo poprosić o coś patrona. Każdy Patron ma jakieś tam możliwości. Spotkanie ma charakter prywatnej audiencji. U Elronda jest dostęp do takich trzech kategorii:

Informacja: dostęp do jego Lore, jedna informacja spoza zasięgu postaci, można nawet korzystać podczas fazy przygodowej (raz na fazę) jeśli jest możliwość z nim jakiegoś kontaktu,

Wyjątkowe zasoby: np. wysłanie kogoś z odsieczą, miruvor na podróż,

Magiczne dobrodziejstwa: np. może nadać jedną magiczną właściwość dla przedmiotu w posiadaniu postaci lub podarować taką, która ma ową właściwość; przypominam, że każda broń lub zbroja postaci może mieć do max 3 qualities wliczając zwykłe i zaczarowane).

Cytat:
To "Go see a loremaster" z maskami co je buchnęła Gorzimowi. Jeśli będą zwyczajne, to będzie to znaczyć, że zmarnowała undertaking?
Yep.

Cytat:
Swoją drogą zajrzałem na azrapse a tam wysyp nowych profesji. Rozbawiły mnie fabularnie wayward elfy. Ale mechanicznie to wszystko podobne do swych poprzedników. A krasnoludy to już do bulu i nadzieji:/
Oj, nie podkuszaj mnie do rozpisywania się To prawda różnice nie są wielkie, bo hobbit ot hobbit a krasnolud to krasnolud, ale na tyle charakterystyczne, że moim zdaniem dobrze odzwierciedlają regionalne różnice między przedstawicielami tych kultur/klanów, etc.. Najwięcej różnic jest w pochodzeniu, błogosławieństwach kulturowych, specjalizacjach, nowych atutach, virtues i rewards, etc.. Staty machaniczne to u tych samych ras nie będą jakoś specjalnie różne, poza może inną faworyzacją umiejek, preferowanych broń, ale nie miałem jeszcze czasu wgłębiać się w to wszystko. Podoba się na pewno nowe powołanie dostępne wszystkim postaciom: Lider

A wracając do Rivendell undertakings to można też wybrać Find Athelas ale do tego trzeba testować Explore, a przydaje się do testów Healing. Nie wspominałem o tym wcześniej patrząc na priorytety bractwa na tych kilka tygodni.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline