Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-05-2005, 00:27   #20
Elvin
 
Reputacja: 1 Elvin ma wyłączoną reputację
Hood,
Cytat:
Taaaak... Wszystko fajnie... Jest tylko jeden malutki szkopuł, czy widzicie magów w płytach? Bo ja na ten przykład jak widzę czarodzieja (oczyma wyobraźni), to nigdy - przenigdy - nie ma on na sobie płyty... Jakoś tak nie pasuje mu ów rodzaj zbroi... Jak dla mnie to fabualrna pomyłka, fabularna i mechaniczna.
Przecież nie musi nosić pełnej płyty odrazu, ale jakąś zbroję napewno. Z resztą wymienie pare organizacji, które bynjmnie nie są pomyłkami fabularnymi, a mogą nosić zbroje (tzn. klasa spellsword pasuje do nich)
- Wojenni Magowie Cormyru
- Straż grobowa Everaski (warto zaznaczyć, że oficjalna postać - elfi strażnik-zaklinacz nosił mithrilową kolczugę, i walczył zręcznie mieczem)
- Zakon Czarowników Miecza (z greyhawka)
- Paladyni Mystry i Azutha, często są też magami, węc mogą nosić zbroje, bądź co bądź to wciąż rycerze
- Drowy po ukończeniu akademi wojennej i szkoły magicznej, łączą w sobie te dwie klasy,idwalne na spellsworda
- Elficcy Śpiewacy Ostrzy, (zwykle chodzą w lekkich, ale jednak w zbrojach)
- Wszelcy magowie-łotrowie pewnie też chętnie nosza jakieś lekkie zbroje
I pewnie mógłbym jeszcze coś wymienić, ale z uwagi na późną pore tyle przykładów (pomijam jednostki ktore z jais dziwnych powodow sie wybijaja i tez nosza zbroje).
A mechanicznie czemu pomyłka ? Możemy stać obok wojów, też mamy dobry atak, zbroje, i no najważniejsze.... czary :P mozemy spokojnie dorownac wojom a nawet ich przebic, a tylko talent magiczny na tym troszke cierpi, ale 7 poziom czarow to i tak bosko
Cytat:
A może tylko ja jestem tak skrzywiony??
Każdy ma inne koncepcje postaci, ja akurat widze magów wszędzie (nie lubie stereotypu starego, zdziecinniałego magika w śmiesznym kapeluszu jak ci ze Świata Dysku) ty masz inne spojżenie. Ja nie bede Cię przekonywał że mam rację, bo na swoj sposób, obaj mamy
Pozdrawiam.
 
Elvin jest offline