Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-12-2016, 18:33   #10
MistrzGry
 
Reputacja: 1 MistrzGry ma wyłączoną reputację
Cytat:
Napisał brody Zobacz post
Powiedzmy, że to wojna frakcji, czy też klanów. Grupa wampirów wymyśliła, że ideologia komunizmu, to doskonałe narzędzie do kontrolowania ludzkości. Pozwala jeszcze lepiej manipulować ludźmi niż średniowieczne zabobony.
W sumie to każda ideologia jest świetnym narzędziem do kontrolowania ludzkości. Swego czasu chciałem zrobić sagę o ideologii kapitalistycznej i ogłupianiu ludzi rzeczami typu "american dream" Ale odrzuciłem ten pomysł, raz, że nie lubię polityki (a fantasy traktuję często jako pretekst do ucieczki od polityki w naszym świecie), dwa, że typowym scenariuszem jest tutaj walka o władzę - która to tematyka jest już mocno oklepana.

Cytat:
Napisał brody Zobacz post
Zostawiamy trzon woda, to jest maskaradę, wojnę w cieniu, wampirze klany i inne bzdety. Akcentujemy miejsce, czas i realia historyczne. Doprawiamy wszystko wampirzymi intrygami i bawimy się historią z punktu widzenia wampirzych spisków.
Tzn. "zostawiamy" masz na myśli, że odrzucamy (zostawiamy na boku), czy przeciwnie? Bo jeśli to pierwsze, zastanawiam się, jak daleka może być ingerencja w świat.

Nawiasem, mi wizja gothic-punk zawsze odpowiadała. Widzę, że powracającym tematem u miłośników WoD czy W:M jest kwestia istnienia Kaina, i mówicie, że to źle, że za dużo o tym wiadomo (dzięki podręcznikowi). Ja zawsze odbierałem to tak, że jest to jedynie zasugerowane, i w dodatku okraszone "mitologicznym" odcieniem - tzn. może było tak, a może było inaczej. U nas wątek Kaina miał spory potencjał i był jedną z najbardziej tajemniczych kwestii, jeśli chodzi o wampirzą społeczność.

Cytat:
Napisał Amon Zobacz post
Chcę, żeby gracze poza mechanicznymi zdolnościami wampira nie wiedzieli więcej o wszechświecie, niż reszta ludzkości. Wiemy jak działa bomba atomowa, ale nie wiemy czy jest bog i jaki i po co jesteśmy. Tak samo chcę by było w tej sesji. Wampiry wiedzą jak używać swoich dyscyplin, zdolności itp, ale nie ma jakiejś objawionej prawdy o tym skąd pochodzą i gdzie zmierzają.
Amon, przyznam, że z rosnącym zaintrygowaniem czytam Twoje wypowiedzi. Przypomina mi to moje podejście do wielu światów / setting'ów, w szczególności właśnie WoDa. Np. w jednym z sag (W:M) gracze tworzyli śmiertelników (Podręcznik gracza -zasady tworzenia postaci śmiertelników), nie mając pojęcia w ogóle, co się miałoby stać dalej - o czym ich poinformowałem, żeby nie sugerowali się, że to podręcznik do Wampira. A więc nie mieli pojęcia o świecie itd., i wszystko mogłem praktycznie wymyślać.
 
__________________
Bardzo lubię regulamin, a szczególnie punkt 10!
MistrzGry jest offline