Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-01-2017, 08:37   #14
Ardel
 
Ardel's Avatar
 
Reputacja: 1 Ardel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputację
4. Folwark zwierzęcy - George Orwell
******* - super, polecam wszystkim
Wszyscy, którzy czytali tę książkę ( i których znam), polecali mi ją przeczytać. W końcu się za nią wziąłem i mogę ze spokojnym sumieniem polecić ją wszystkim, którzy przeczytają tę krótką recenzję.

Orwell, żeby nieco zaprzeczyć powyższej opinii, nie wymyślił żadnej oryginalnej fabuły. Nie było to też nic odkrywczego. Ot, bajeczka o zwierzątkach. Całe mistrzostwo autora polegało na tym, że tak pięknie opowiedział historię oraz działanie komunizmu... Zwierzątka uznały, że źle im się żyje na farmie, więc zbuntowały się i tę farmę opanowały. A jako że wszystkie zwierzęta są równe, żadne nie jest lepsze od innych, a tylko kilka z nich potrafi na tyle konstruktywnie myśleć, żeby opanować burdel, gdy nie ma nadzoru... Nie ma co opowiadać o fabule, wystarczy sięgnąć do książki historycznej poświęconej początkowi dwudziestego wieku i bolszewikom.

Do tego wszystkiego, odwracając już uwagę od fabuły, wszyscy zwierzęcy bohaterowie są przedstawieni w sposób niesamowicie ludzki, a do tego zwierzęcy. Cudownie ujęta jest naiwność prostych zwierzątek czy lenistwo kota. Dużo w bajce absurdu, który nadaje właśnie bajkowości, ale niestety odzwierciedla też troszkę rzeczywistości. Więcej już się za bardzo napisać nie da, żeby nie zepsuć radości czytania.
 
__________________
Prowadzę: ...
Jestem prowadzon: ...

Ardel jest offline