Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-01-2017, 23:58   #6
xeper
 
xeper's Avatar
 
Reputacja: 1 xeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputację

- Spodziewałam się, że będziecie chcieli znać moje motywy - Catalina nalała sobie puchar wina i wypiła go jednym haustem. - Są poste. Chcę zemsty. Chcę zemścić się na Thedipidesie, że mnie odrzucił, a swoją łaską obdarzył tą brythuńską szmatę, Rosę! Opływałam w dostatki i żyło mi się wygodnie, a w wolnym czasie, gdy Thedipidesa nie było w domu, mogłam swobodnie po nim myszkować w poszukiwaniu skarbca. Niemal mi się udało! Ale wtedy napatoczyła się ta jasnowłosa żmija i podstępem wkradła w łaski kupca. Nie minęło wiele czasu, a oddalił mnie!

- Nigdy nie widziałam, aby używał swoich mocy, ale obdarzył mnie magiczną błyskotką, która umożliwia bezpieczne wejście do jego domu - z sakiewki wyjęła kilka okrągłych, oszlifowanych kamieni z wyrytą na nich runą.


- Jako kobieta zapobiegliwa, kazałam wykonać idealne kopie mojego amuletu, właśnie w celu bezpiecznego dostania się do posiadłości. Oto one - każdy z obecnych otrzymał jeden z kamieni. - Musicie je mieć przy sobie, gdy będziecie w rezydencji Thedipidesa. Nikt nie próbował go do tej pory okradać, gdyż jego dom cieszy się złą sławą, właśnie za sprawą chroniących go czarów.

- Znacie już motyw i macie zabezpieczenie - usiadła wygodnie, poprawiając włosy zamaszystym ruchem. Popatrzyła na Theo, odsłaniając białe zęby. - Thedipides jutrzejszej nocy ma spotkać się z jednym ze swoich mrocznych kontrahentów. Zawsze gdy dochodzi do tych spotkań, odprawia służbę i ochronę aby ci nie mogli rozpoznać jego niebezpiecznych gości. Po zmroku jedynymi osobami w posiadłości, będą Thedipides i jego tajemniczy gość. Jutrzejszy dzień możecie spędzić na przygotowaniach. W Numantii można kupić niemal wszystko, jeśli tylko ma się odpowiednie pieniądze. Jutrzejsza noc będzie należeć do Was! - wzniosła znów napełniony puchar w toaście.
 

Ostatnio edytowane przez xeper : 09-02-2017 o 20:47.
xeper jest offline