Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-05-2007, 18:30   #16
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
Splamiony

Poklepał konia po pysku, bardzo delikatnie i wręcz czule- dbał o zwierzęta, szczególnie te które, na jakiś swój, często nieświadomy sposób, pomogły. Nie pamiętał już, czy dawniej było podobnie- ale chyba obchodził się z nimi daleko gorzej. We wspomnieniach majaczyły mu tylko zajechane, umierające z wyczerpania wierzchowce porzucane przez niego podczas kolejnych ucieczek… Tak, chyba i w tej materii miał jakiś dług…

- Uważaj pani, stanie na krawędzi przepaści nigdy nie było niczym bezpiecznym…- rzucił elf- Ja stanąłem kiedyś na krawędzi, i spadłem z niej. Dlatego też muszę do dziś wdrapywać się z powrotem na szczyt… - westchnął, zerkając pożądliwie spod maski na sylwetkę kobiety. Zaiste, perfekcja…

Z juków wyjął prawie pusty bukłak z winem, opróżnił go już w zupełności- rzec można, że przez grzeczność nie zaoferował damie tych szczyn kupionych w którejś z podlejszych tawern na szlaku, który przebył z Hrabiną. Resztką alkoholu wypłukał usta, a bukłak znów skrył w workach poprzyczepianych w najwymyślniejszy sposób do siodła. Westchnął, odgarnął swoje długie, wręcz dziewczęce blond włosy.

- Zaręczam też, droga Latilien- bez niczego przeszedł na „ty”- iż zbyt częste kontakty z banitami nie są niczym dobrym. Jeszcze lat parę temu w tej chwili dobyłbym miecz, przebił twoje urocze ciało na wylot i zrzuciłbym wprost do jeziora, by ryby też mogły się nim nacieszyć… - na chwilę przerwał- Ale to minęło. Tak czy inaczej, lepiej będzie uważać…

- Nie o tym jednak miałem mówić- dodał po chwili- Czy w twojej wyprawie w te okolice mam doszukiwać się jakiegoś drugiego dna, Czy w twojej wyprawie w te okolice mam doszukiwać się jakiegoś drugiego dna, celu? Zadania, próby, ucieczki? I, na Oghmę, odsuń się od tej krawędzi…
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline