Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-02-2017, 23:59   #22
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Pytanie jest następujące:
Czy uczestnicząc regularnie w sesjach PBF zauważyliście / zauważacie / czytelnicy zauważają, że piszecie coraz lepiej? Czy to rozwija Wasze umiejętności? Zaznaczam, że chodzi mi o zwyczajne sesje, które nie są ani warsztatami nastawionymi na to by ktoś kogoś uczył, ani jednolinijkowcami, w których pisania jest jakby nie za wiele.
- Tak, raczej tak. Jak to parę osób tu wspomniało praktyka robi swoje. Tak po prostu. Ale. Co też było wspomniane. Dla osób które chcą się rozwijać, zmieniać, uczyć czyli zaangażowanych w samo pisanie postów podobnie jak w grę/sesję gdzie piszą te posty. To wtedy tak. Bo samo pisanie bo pisanie, bez względu na długość stażu w tych PBF jak się nie chce i spocznie na samozadowoleniu to nie sądzę by komuś coś pomogło się rozwinąć. Ja u siebie widzę zmiany w relacji na swoje pierwsze posty choć raczej stylu/długości niż samej filozofii pisania, podejścia do postaci, świata gry czy samej sesji.



Cytat:
Czy na PBF-ach można się nauczyć pisać, czy też nie można bo np. nie stoi nad nami nikt dysponujący odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem, by przy każdym poście powiedzieć "to robisz dobrze, a to jest absolutnie do kitu". A może samo pisanie nie ma żadnego wpływu na nasze umiejętności, albo wręcz wpływ negatywny bo np. powielamy wciąż te same błędy utwierdzając się w przekonaniu, że piszemy dobrze, skoro nikt nas nie karci (a nie karci, bo to przecież tylko sesja i najważniejsze, że MG rozumie, że moja postać w tej rundzie włazi do studni i już).
- Można się nauczyć ale właśnie jak z każdym samokształceniem trzeba chcieć. I bez aktywnej pomocy osób trzecich, (jak w tym przykładzie) może być to długotrwały proces. Ale PBF daje możliwość biernej obserwacji tych osób trzecich co już może być pomocne. Czyli widać jak inni piszą i jak reagują na posty użytkowanika. Na LI jest dodatkowo opcja z Reputą którą można dać znak użytkownikowi, że jakiś post autora się podobał.

- Ale PBF to mimo wszystko forum do grania a nie pisania tekstów. Nie można tego pominąć. Głównym celem pisania w sesji jest gra i to co się w niej dzieje a pisanie takie czy inne jest podporządkowane temu celowi. Połączenie pisania i grywalności wymaga już pewnego poziomu elastyczności i umiejętności w jednym i drugim by powstał ciekawy i czytelny produkt. Nie zawsze się to udaje jakby się chciało.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem