Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-02-2017, 00:34   #30
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
Post zedytowany. Pogadaliśmy już z Cedrykiem na privie, bo w PF jest trochę inaczej niż w D&D. Wbrew temu co tam było pisane taki orzeł dostaje pełny bonus do trafienia do wszystkich swoich ataków (szpony i dziób).

Ale po waszej stronie to i tak nie jest istotne, no i dodatkowo jest to już podane w statystykach stworów z których korzystam w czasie gry. Więc nie zaprzątajcie sobie tym głowy

A post wywaliłem/zedytowałem, bo zapomniałem dodać statów stwora, które wam obiecałem od drugiej rundy i które może dadzą wam większy wgląd w teorię mechaniki

Cytat:
Ochre Eurypterid
N Small vermin (aquatic)
Init +5; Senses low-light vision, tremorsense 30 ft.; Perception +1
Defense
AC 14, touch 12, flat-footed 13 (+1 Dex, +2 natural, +1 size)
hp 6 (1d8)
Fort +2, Ref +1, Will +1
Immune mind-affecting effects
Offense
Speed 20 ft., swim 40 ft.
Melee 2 claws +0 (1d2–1), sting +0 (1d2–1 plus poison)
Space 5 ft.; Reach 5 ft. (10 ft. with sting)
Statistics
Str 8, Dex 13, Con 10, Int —, Wis 13, Cha 2
Base Atk +0; CMB –2; CMD 9
Feats Improved InitiativeB
Skills Swim +9 (uses Dexterity on Climb and Swim checks)
SQ amphibious
Ecology
Environment warm ocean
Organization solitary, pair, or swarm (3–12)
Treasure none
Special Abilities
Poison (Ex) Sting—injury; save Fort DC 10; frequency 1/round for
4 rounds; effect 1 Dex; cure 1 save.
Co do sytuacji na polu walki. Jest coś takiego jak withdraw action. Jak długo naszej postaci zagraża tylko jeden wróg, możemy wybrać tę akcje, by od niego uciec bez narażenia się na atak w plecy. Nawet jak wróg w swojej turze ruszy za nami, to nie będzie mógł w nas wpakować wszystkich swoich ataków.

Ale w tej sytuacji poczekałbym na działanie Nerisy, bo jest duża szansa, że wybawi wiedźmę od złego

No i nie zrażajcie się przesadnie, wiem, że to może wyglądać mega skomplikowanie, ale tak po prawdzie to prawie nikt na forum nie gra z wszystkimi niuansami mechaniki. Macie pecha, że trafiliście na mnie :P
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 12-02-2017 o 00:49.
Tadeus jest offline