Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-02-2017, 17:08   #8
Autumm
 
Autumm's Avatar
 
Reputacja: 1 Autumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputacjęAutumm ma wspaniałą reputację
Kiedy lekko obrażone na siebie rodzeństwo zeszło na dół, ojciec krzątał się koło ekspresu do kawy, popalając papierosa. Na kuchennym blacie leżała kilkukrotnie złożona kartka papieru; zezując przez stół, brat i siostra mogli dostrzec niebieskie logo jakiejś firmy, zdobiące rozerwaną kopertę, która leżała obok.

Joshua postawił na stole dwa kubki z kawą i przesunął je w stronę swoich dzieci, gestem pokazując, żeby usiadły. Sam oparł się o blat; jego palce bębniły nerwowo o krawędź, a trzymany w ustach papieros kurczył się w zastraszającym tempie. W końcu mężczyzna sięgnął do kieszeni dżinsów po paczkę papierosów; zajrzał do niej, stwierdził że jest pusta, więc zmiął ją gniewnym gestem i ze wściekłością cisnął na podłogę. Wziął głęboki oddech i spojrzał na siedzącą za stołem młodzież; oklapł trochę, jakby zmęczenie nagle wzięło nad nim górę.

- Ekhm... Chciałem wam powiedzieć... że... powiedzieć - potarł twarz i zebrał się w sobie - Dostałem pracę. Bardzo dobrą... taką, która pozwoli nam się uporać z tym... tym wszystkim. - zrobił krótki ruch ręką, ogarniając nim siebie, rozbitą rodzinę, walący się dom i Detroit w ogólności. - To dobra zmiana dla nas, dla naszej rodziny - ton głosu Joshuy stwardniał i nabrał przekonania, jakby w miarę mówienia sam coraz bardziej zapalał się do swoich słów - Ale jak każda zmiana wymaga pracy. Samo się nic nie zrobi! Dlatego jeśli cokolwiek ma się nam udać, musicie przejść przez to wszystko razem ze mną. Bez głupich fochów i bez tchórzostwa..! - spojrzał szybko na syna, wziął głęboki oddech i wypalił na koniec:

- Przeprowadzamy się jak najszybciej do Północnej Dakoty. Dom zostanie wystawiony na sprzedaż, więc musicie pozbyć się wszystkiego, co się nie zmieści w bagażu podręcznym. Zróbcie jakieś garage sale, albo coś. Po prostu nie zabieramy całego tego śmiecia. - machnął niecierpliwe ręką - Ja muszę wyjechać wcześniej, więc będziecie musieli ogarnąć to sami. Macie jakieś pytania?
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!

Ostatnio edytowane przez Autumm : 17-02-2017 o 17:12.
Autumm jest offline