Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-02-2017, 02:13   #37
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację


Wydawało się, że chętnych na krótką wyprawę do dżungli nie brakowało, jednak wpierw należało poczynić odpowiednie przygotowania. Jedni zabierali się za próby chałupniczego łatania swojego przyodziewku i obuwia, inni rozglądali się za budulcem na jakąś improwizowaną broń. Roślin wokół nich nie brakowało, mieli też kilka mniej lub bardziej nadających się do cięcia i strugania ostrz.

W zaroślach na skraju plaży powoli tworzyło się improwizowane obozowisko. I to niemałe. Wszak nazbierali sporo materiałów z plaży i najbliższej dżungli, do tego mieli osiem osób i jednego nieprzytomnego osła. Rozległ się gwar pierwszych rozmów i dźwięki pracy improwizowanych narzędzi. Wydawało się, że praca pozwalała im skupić myśli i zająć się czymś bardziej konstruktywnym od rozpaczania i szukania winnych.

W międzyczasie rosnący poziom wody oswobodził spomiędzy skał jedno ze zdruzgotanych ciał załogantów. Nie za bardzo go rozpoznawali, jego czaszka z przodu była wgnieciona i poharatana, możliwe jednak, że był to jeden z marynarzy pracujących na co dzień wysoko w olinowaniu. Niestety, poza naddartym łachami znaleźli przy nim tylko wciśniętą w spodnie sakiewkę z kośćmi do gry.

Cóż, ci którzy pracowali byli zajęci, ale nie pracowali wszyscy.
- Człowieku, jak cię tam zwali? Shiri... Ishi... Shishi... Na bogów! Któż ci poczynił taką okrutną szkodę tym piekielnym pogańskim imieniem! Jakby nie było, Słuchaj mej rady, bo widzę, żeś człekiem zgoła nieobytym w zawiłych meandrach życia! - zaczął gnom, wyraźnie się nudząc.
- Hmm?
- O tym mówię, mój mrukliwy towarzyszu niedoli! Musisz mówić znacznie więcej! Jak tylko coś pomyślisz, powiedz to!
- Hmhm?
- Właśnie tak. I zawsze trzymaj się swojego zdania, nie ważne, co by inni mówili! Inaczej nikt cię nie będzie szanował! Ucz się ode mnie, wszak mej wysokiej pozycji nie osiągnąłem przypa... hej! Gdzie idziesz?! Hej, to niegrzeczne, ja z tobą rozm... ech.. barbarzyńskie zwyczaje...
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 19-02-2017 o 03:16.
Tadeus jest offline