Wątek: [Imaginica] ...
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-06-2007, 22:27   #36
MigdaelETher
 
MigdaelETher's Avatar
 
Reputacja: 1 MigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwu
Madzia

Wbijam łom w ziemię, zaciskam na nim ręce, czuję jak metalowa struktura zwiększa swoją objętość w moich dłoniach. Potężny metalowy filar zatrzymał sufit tuż nad naszymi głowami.Wspinam się na palce i zaczynam dokładnie badać sufit.

-Mówisz, że najprawdopodobniej jesteśmy w podziemiach biblioteki?-spojrzałam na Kociaka-W takim razie nie pozostaje nam nic innego jak przebić się na wyższą kondygnacje.

Słupek zaczyna trzeszczeć, a na nasze głowy osypują się drobne kamyczki.Szybko przegrzebuję zawartość mojej torby i wyciągam ślicznie ilustrowaną książkę dla dzieci pt "Ferdynand Wspaniały".

-Co prawda ta imaginacja, może poważnie naruszyć równowagę, ale nie mamy wyboru.Podpora nie wytrzyma długo!-jakby na potwierdzenie moich słów żelazo jęknęło przeciągle.

Położyłam otwartą książkę na ziemi, dłonie przyłożyłam do kredowych kartek. Po chwili wstałam a z książki wyjechała kabina windy. Drzwiczki otworzyły się powoli a z wnętrza wychylił się pies w garniturze i cylindrze na głowie.

-Dzień dobry, Panie na które piętro?-zapytał szarmancko przytrzymując nam drzwi.

-Dzień dobry Panie Ferdynandzie-dygnęłam grzecznie-Na parter poprosimy.Dalej dziewczyny wsiadajcie!

Mam nadzieję, że zajedziemy na parter biblioteki, a potem będziemy mogły z Niką w końcu wyruszyć na Zachód w poszukiwaniu przygody naszego życia i książki przy okazji.

-Nie sądzi Pani, Pani Magdaleno, że ostatnio pogoda się znacznie pogorszyła?-pies zwrócił się do mnie,wsiadłam do windy i zaczęłam wymieniać z Ferdynandem uwagi na temat pogody, reumatyzmu i wpływu promieniowania kosmicznego na uprawę kabaczków .
 

Ostatnio edytowane przez MigdaelETher : 01-06-2007 o 22:33.
MigdaelETher jest offline