Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-02-2017, 12:15   #129
Cedryk
 
Cedryk's Avatar
 
Reputacja: 1 Cedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputację
Zauważ, że wszystko o czym piszesz o niekontynuowaniu profesji magicznych tyczy się również Sandraxa. Też nie musi kontynuować swojej profesji i ma bardzo potężną postać.
Zauważ też czarodziej już będzie miał lepsze czary leczące niż akolita bez dostępu do magii kapłańskiej.
W ten sposób by uzyskać dostęp do normalnych czarów kapłańskich sensownych trzeba zdobyć 3000 - 4000 expa jeśli nie więcej. to jest 30-40 rozwinięć. Nie chce mi się tego naprawdę liczyć.

W związku z tym o ile akolici nie zostaną potratowani tak ja uczeń czarodzieja czyli nie otrzyma dostępu do magii kapłańskiej ja z tej profesji rezygnuję.

Przerobię Dwalina na czempiona Chantuei, lecz maga książkowego.
Dam mu czary ognia, ochrony (światła, niebios, złota) i leczenie (kolegium życia) i otrzyma to co chciałem otrzymać wojownikiem kapłanem.
Wprawdzie nie będzie mógł on rzucać czarów w pancerzu, lecz to już nie problem, są od tego odpowiednie czary.


Nadal niedokładnie wytłumaczyłaś tego książkowego. Ma się wybór 10 dowolnych czarów jeśli nie chce być się specjalistą?

Nadmienię, że w każdej ścieżce właśnie jest 10 czarów a w każdej tradycji kolorów 15 czarów. Czyli normalny wędrowny czarodziej z młotka zaczynał z 10 czarów.


Ps. Piszesz, że boisz się że bym nie kontynuował wykupywania do wybrańca bogów. To można rozwiązać prosto taki jest wymóg inaczej tarci się dostęp do magii kapłańskiej. Tak dżentelmeńska umowa.
W zasadzie taki wymóg kontynuowania do mistrza magii powinien tyczyć się też postaci Sandraxa.

PS2. Zauważ, że brak magii kapłańskiej dla akolitów zmienia też świat. Po co wierzyć w bogów, skoro za opłatą, którą wszak i księża pobierają, uzdrowią cię czarodzieje. Czarodzieje zaś nie pobierają stałych opłat popularnie zwanych ofiarami.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975

Ostatnio edytowane przez Cedryk : 23-02-2017 o 12:52.
Cedryk jest offline