Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-03-2017, 20:49   #174
Fyrskar
 
Fyrskar's Avatar
 
Reputacja: 1 Fyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputację
Leonard pokręcił kosmatą głową. Nic, ale to nic najmniejszego, nie wskazywało na to, że losy walki miałyby się przechylić na ich stronę, więcej, tylko coraz paskudniej wyglądała heca, w którą się po cholewki wpakowali. Mogłem być daleko, zżymał się w myślach, nakładając strzałę na cięciwę. Mogłem cholera wyrwać gdzieś na południe, hen za Czarne Góry, a zamiast tego umyśliłem sobie, że tutaj zarobię więcej grosza.

Tego, jakie głupstwo popełnił, świadom był pewnie od wypadku z zarządcą. Upewnił się za to w tej kwestii, kiedy wyszywszy z łuku spudłował tak haniebnie, że pozostawało mu jedynie wysunąć nogi ze strzemion, upaść na ziemię i tam gdzie stoi schować głowę w piach. Czy też w tym akuratnym przypadku - paskudnie cuchnące błoto.

Nie można się było dziwić temu, że - kolejny już raz dzisiaj - poważnie rozważył swoje perspektywy na zawinięcie nóg, tudzież kopyt końskich, za pas i pognanie galopem w ciemny las. Ale, wstyd się pragmatycznemu człekowi przyznać, część ludzi stłoczonych przy obalonym wozie nawet polubił przez czas ostatni. Jakoś tak, ot - niegracko, byłoby zostawić ich na pastwę rogatych istot. Ba, można rzecz, że nieprzyjemnie po prostu.

To też zebrał się w sobie i wierzchowca - nie mniej zastrachanego jak jeździec - w miejscu przytrzymał. Ale Sigmar jeden wiedział, że niełatwo mu to przyszło. Umyślił sobie na początek, że ruszy w tył, raz jeszcze strzeli do rogatego potwora, ale zbytnio mu się na łucznicze popisy ręce trzęsły.

Odrzucił w bok łuk, klnąc na czym świat stoi i zmacał dłonią rękojeść miecza. A potem pochylił się w siodle i popędził konia. W kłus. A potem, mimo małej odległości od zwierzoczłeka, w cwał.
 
Fyrskar jest offline