Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-03-2017, 15:22   #38
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
3/12
Miroslav Zamboch - Na ostrzu noża, tom 1

[MEDIA]http://ecsmedia.pl/c/na-ostrzu-noza-tom-1-b-iext44522812.jpg[/MEDIA]
*** - kiepściucha, ale były momenty

Czuję, że tą recenzją narażę się wielu osobom, ale… mnie Koniasz nie porwał. Właściwie mam wrażenie, że ta postać powstała jako lek na kompleksy autora (choć nic na ten temat nie wiem), bo to taki bohater dla smutnych nerdów – z jednej strony we wszystkim jest świetny – bije, rozkminia, śledzi, dowodzi, ma mroczną przeszłość i gołębie serduszko… kawę pewnie też robi zarąbistą. Facet ma tylko jedną wadę - brzydal z niego. Przy czym to ostatnie niczemu nie przeszkadza, bo jest tak cudny, że nawet kobieta do której wzdycha, zaczyna się nim interesować. Swoją drogą mam wrażenie, że Krystyna to też bardziej mokry sen nerda niż postać z krwi i kości…

Co do fabuły - mnie nudziła. Niby jest wielowątkowa, dość skomplikowana, są spiski i intrygi, jest bicie po mordach i smaczki dla erotomanów, a jednak… nie wiem, mnie to nie porwało. Może to za sprawą postaci Koniasza, a może to ta narracja pierwszoosobowa – zło.

Tak więc przepraszam, kajam się, ale nie planuję czytać pozostałych tomów. Starczy, że ten męczyłam prawie 3 miesiące.


PS. Aha, jedno mnie urzekło: nazwisko "Kowalski" w świecie fantasy.
 
__________________
Konto zawieszone.

Ostatnio edytowane przez Mira : 05-03-2017 o 15:26.
Mira jest offline