Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-03-2017, 19:17   #62
Komtur
 
Komtur's Avatar
 
Reputacja: 1 Komtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputację
Troszkę wcześniej.

Wizyta Berta u kwatermistrza zaowocowała zwróceniem "kłujnicy" i kilkoma ciekawymi spostrzeżeniami. Niziołek widział przygotowane zestawy uzbrojenia dla strzelców i ekwipunek pozostawiony tu przez rekrutów. Dodatkowo błysk oka kwatermistrza i jego delikatne słowne aluzje, sugerowały że da się tu, co nieco załatwić na boku. Bert zwietrzył interes i gdy koledzy z oddziału wyszli, on został i zagadnął do szefa magazynu.
- Panie oficjerze, fajny i mądry z pana facet, a my rekruci nie możemy teraz wyłazić z koszar, a przydałyby nam się różne rzeczy - w ręku Truskawy błysnęła złota moneta - Potrzebuję trochę tytoniu do skręcania lulek, no i chyba nie wyobraża pan sobie niziołka walczącego tym ciężkim żelastwem.
Bert wskazał na miecze leżące na stojakach.
- Przydałaby się jakaś poręczniejsza broń, krótszy miecz albo chociaż moja okuta pałka, zapłacę ile trzeba. Mam też jeszcze jedną prośbę, za którą oczywiście się odwdzięczę. Szukam dwóch gości którzy są mi coś winni, jeden z nich to Kuntz Shreder, a drugi to Otto zwany Parszywcem. Ponoć dranie zaszyli się w którymś z oddziałów.

Jakiś czas później.

Bert bacznie obserwował wybory na dowódców drużyn. Starsi stażem próbowali ugrać coś dla siebie, gdy przebiła ich "święta" dziewczyna. Bertowi nie podobał się długouchy, chociaż pewnie był znakomitym strzelcem.
- Nie mam zamiaru być dowódcą drużyny - powiedział na głos, by wszyscy słyszeli - ale panienka pokazała już że jest odważna i dzielna, więc będę ją popierał. Wydaje mi się też że ten nasz kompan - wskazał na Karla - ma spore doświadczenie wojskowe.

Potem gdy wybory się zakończyły, niziołek puścił wici, że za pewną opłatą jest w stanie załatwić pewne rzeczy.
 
Komtur jest offline