Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-03-2017, 20:55   #13
Leminkainen
 
Leminkainen's Avatar
 
Reputacja: 1 Leminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputację
Cytat:
Tylko że taka śmiertelność powinna działać w dwie strony - przecież NPC też mogą zginąć od jednej kulki, więc czasem sama wymiana ognia, oflankowanie przeciwnika lub samo postraszenie giwerą powinno wystarczyć. Tylko żeby takie sceny mogły zaistnieć na sesji, potrzeba mistrza gry, który nie prowadzi swoich ukochanych NPCs jak maszyn Molocha albo obiektywnych zasad morale czy jakiejś wytrzymałości psychicznej.
To swoją drogą.

Ale pechowy rzut może się zdarzyć już na samym poczatku walki, ba nawet takiej która miała być tylko epizodem w podróży: gracze idą przez pustkowie i wpadają w zasadzkę trzech bandytów napadających na podróżnych ich uzbrojenie i umiejętności są marne ale kości zadecydowały że pierwszy strzał trafia w głowę BG

Cytat:
Poza tym nie przesadzasz trochę ze śmiertelnością Neuroshimy? No dobra, zdarzyło mi się raz zabić postać gracza granatem, bo to wielkiej sztuki nie wymaga, ale większość broni palnej zadaje rany albo ciężkie (karabiny) albo lekkie (pistolety), a krytyczne zdarzają się jedynie przy trafieniu w głowę i nie równają się automatycznej śmierci (popraw mnie, jeśli coś źle pamiętam).
to przeżywanie bezpośredniego trafienia z 30-06 to dla mnie trochę naciąganeby było...
Cytat:
A pomysł z bronią super, faktycznie Neuroszka tego nie przewidziała, nie wiem czy wykorzystywać to jako złoty środek na śmierć, bo jednak co krytyk w głowę to krytyk w głowę, ale można to chyba wykorzystać np przy krytyku na rękę, którą trzyma broń.
jak się składasz do strzału to broń zasłania sporą cześć twarzy.
W odróżnieniu od celowników z czasów IIWŚ współczesne mają o wiele więcej soczewek (zwłaszcza te o zmiennym powiększeniu) i są w stanie zatrzymać kulę która trafi centralnie w przednią soczewkę.

Jest to trochę deus ex machina ale za pierwszym razem przejdzie
 
__________________
A Goddamn Rat Pack!
Leminkainen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem