Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-03-2017, 18:31   #64
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Walka

Jak na tak długo budowane napięcie i kłótnie pojedynek był błyskawiczny. Duchowa kopia Róży wykazała się wybitnym refleksem, zaraz po ogłoszeniu przez Pana Andrzeja początku walki splotła skomplikowane zaklęcie, które sprawiło, że jej przeciwnik został unieruchomiony i oślepiony. Kopia Marka nie miała innego wyboru jak się poddać
- Gratuluje, zwycięstwa mam nadzieje że ten pokaz siły zaspokoił twą potrzebę dominacji młoda ? - Spytał wilkołak z uśmiechem rozwiewając arenę oraz kopie - Czy teraz skoro pokazałaś tym dwóm samcom swoją wyższość jesteś gotowa z nimi współpracować? Sądzę że dobrze byłoby zacząć od zwrócenia Igorowi jego marihuany oraz pomoc w przekonaniu działkowiczów że ekologia jest w ich najlepszym interesie - Najwyraźniej Alfa zamierzał upewnić się że z zwycięstwo nie uderzy jej do głowy i zaczął od razu przypomnieć o obowiązkach.


Incjatywa
rzut Higlandera Dice Roller • Orokos.com
Bazówka 7, dodaję modyfikator z karty postaci wynoszący drugie 7, co daje nam wynik 14.
Rzut Slana Kostnica
Czyli 13

Akcja Refleksyjna: Mage Armor – Fate, wydany 1pt. many. Co powoduje, że wzrasta Defense Różany z wartości 6 na 8 i działa on dodatkowo przeciw broni palnej.

Akcja Refleksyjna: Rzucam zaklęcie Exceptional Luck w formie Roty, co daje mi 4 darmowego Reachu. 2 Reachu zostaje przeznaczone, żeby uczynić zaklęcie refleksyjnym (jak to zostało odnotowane). Jeden Reach zostaje przeznaczony na podbicie efektu do sześciennego Area effectu o obszarze nie większym od Large House, którego krawędzi dotykam, a w którym postać Slana się znajduje. Jeden Reach zostaje przeznaczony na podbicie tabeli trwania do Advanced (1scena/godzina).

Moja bazowa pula kości wynosi 3 (za gnozę), + 2 (za Fate), + 4 za Okultyzm Rotowy, + 1 z racji tego że Mysterium ma Okultyzm jako Umiejętność Rotową, + 3 z racji wydanego punktu siły woli, który właśnie spalam. Innymi słowy, moja bazowa pula obecnie wynosi 13 kości na ten magiczny rzut, gdzie sukces potrzebny jest tylko jeden.

Bazowa Potencja zaklęcia to 2. Podbijam ją o dodatkowe cztery, biorąc ujemny modyfikator – 8 kości na rzucie. Co sprawia, że zostaję z pięcioma kośćmi celem wcielenia tego efektu w życie.

5d10o10h8: 0 [5d10o10h8=1, 2, 5, 5, 2]

Eksperyment nieudany.
Ponawiam próbę, tym razem w akcji instant – mojej normalnej akcji w tej turze, na którą wygrałem inicjatywę. Przekierowuję reflexive reach (koszt +2 ostatnio) na instant casting reach (koszt+1), oraz przeznaczam uwolniony z tego powodu reach na zasięg sensoryczny.

7d10o10h8: 5 [7d10o10h8=8, 5, 6, [10, 9], 3, 9, 8]
Wyjątkowy sukces. Powstały w wyniku pięciu sukcesów. Wybieram opcję Exceptional success:
+ The spell ignores any Withstand levels and takes effect at full Potency.

Co efektywnie oznacza, że nie może odjąć od Potencji zaklęcia swojego Composure w ramach obrony.

Marek dostaje po twarzy następującymi tiltami: Leg Wrack x2 (co efektywnie oznacza, że natychmiast się przewraca i nie może chodzić), Blind x2, co oznacza, że kompletnie traci wzrok, oraz ujemny modyfikator – 5 do wszystkich rzutów.

rzuty
Dice Roller • Orokos.com

Slan poddaje się, Higlander wygrywa



- Odpowiadając na twoje wcześniejsze pytanie Franku, będziemy polować na duchy chemii i technologii. Trucicieli teraz jest ich wyjątkowo dużo i będzie tak dopóty nie przekonacie tutejszych, aby zmienili swoje postępowanie. Polować będziemy ja, Krwawa Wróblica, Igor, moi gwardziści oraz ty. Jeżeli pozostali zmienią zdanie to zaproszenie jest cały czas otwarte, dziwi mnie trochę twoje pytanie o powód polowania… Oczywiście chodzi o obronę terytorium, oczyszczanie i obrona terytorium to podstawa naszej współpracy z tutejszymi duchami, ale zupełnie nie rozumiem, czemu akurat TY pytasz mnie o powód polowania Franku? Czyżbyś mnie testował? Oczywistym jest, że WILK MUSI POLOWAĆ jest to źródło naszej pierwotnej siły, jeżeli nie będziesz polował stracisz duchową koneksje ze swą wilczą naturą. Będziesz skazany na niepełne istnienie na zawsze będziesz jedynie pustą skorupą samego siebie - Przestrzegł. W tym momencie porzucił wszelkie pozory jowialnego swojskiego pijaczyny udowadniając, że tytuł szamana nie został mu dany na wyrost wyglądał, bowiem jak poważny mędrzec ze starych podań.

- Nie popisuj się tak lepiej wracajmy, bo dostałam gastro fazy i mam ochotę zjeść takie pysznie pachnące jabłuszko na ciepło! - Zawołała Pani Maria, po czym, zaczęła śpiewać jabłuszko pełne snów a wszyscy obecni mogli stwierdzić, że muzykalność nie była jednym z jej rozlicznych talentów.

Wrócili, więc z za Zasłony Pan Andrzej wypił kilka win i zjadł kiełbaskę dając szansę na poruszenie jeszcze jakiś kwestii wampirzyca za namową Igora napiła się nieco krwi podchmielonego Tomka, który głośno świętował zwycięstwo Róży, ale stwierdziła, że woli krew zwierząt, do której może dodać alkoholu, jeżeli akurat ma taki kaprys.

Róża

W drodze powrotnej na swoją działkę spotkała chudego nerda w okularach T-shircie z jakimś nadrukiem i dżinsach. Z kieszeni wystawał mu kontroler do konsoli - Pani zamówienie Różo- Powiedział z uśmiechem wyciągając w jej stronę lenonki - Dobrze że podwyższyłaś swoje zabezpieczenia, wcześniej dziecinnie łatwo było cię śledzić. Jak ci się podobał mój Cybermat ?


Marek

- Mareczku to ty?! Ojej, ale fajne spotkanie po latach - Kowal ze zdziwieniem spojrzał w kierunku wołającego okazało się, że to kolejny z jego starych znajomych, Szymon, który poszedł na całość, jeżeli chodzi o lewicowe poglądy. Zawsze miał w tym kierunku ciągoty, ale teraz miał na sobie krótkie spodenki, koszulkę z twarzą, Che Guevary oraz tańczowe szelki - Poznaj mojego kochanego chłopaka! - Zawołał.

To była ta dziwniejsza część sytuacji, bo pod rękę z dawnym znajomym szedł obcięty na łysą pałę gość ubrany w kurtkę wiatrówkę marki Red is Bad z przypinką szczerbca wpiętą w klapę obecnie wbrew własnym poglądom był czerwony jak cegła.
- Czy musisz rozpowiadać o tym tak głośno ? - Syknął.

Dopiero słysząc ten sam głos zorientował się, że kolega prowadzi pod rękę brata bliźniaka, co było niemożliwe, Krzykacz był pewien, że dawny znajomy był jedynakiem. Sytuacja wyjaśniła się częściowo, gdy przyzwał moc wzroku Bestii i zrozumiał, że dusza Szymona została przekształcona, podobnie jak Babcia Kwiatek był Odmieńcem zaś towarzyszący mu "klon" zdawał się być ukształtowany z dziwnej magii i garści pogniecionych ulotek ONRu.

Wszyscy

Następnego wieczoru dotarł do każdego z was ptak z podczepioną do łapki krótką wiadomością:

Cytat:
Witkowski żyje! Zwierzęta pod moją władzą twierdzą że zachowuje się jakoś dziwnie unika światła słonecznego i jest blady.
Czyżby życzenia Marka i Igora zostało spełnione ? Czy los mógł być na tyle łaskawy ?

 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 12-03-2017 o 08:30.
Brilchan jest offline